UKR
Субота 25 Червня 2022 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

архів новинМОЛОДІЖНИЙ ФОРУМ, ПРИСВЯЧЕНИЙ ДНЮ ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ


28.01.2019

29 січня 2019 року виповнюється 101 рік історичним подіям під станцією Крути (Чернігівська обл.). Саме там фактично, вперше в історії Української революції 1917-1921 років, відбулось збройне відкрите протистояння невеличкого гурту патріотичного настроєної київської молоді (студенти, гімназисти, юнкери, а всього близько 400 чоловік) загарбникам, які прийшли з радянської Росії щоб знищити паростки Української Державності. Близько 250-300 чоловік полягли під Крутами, але цей героїчний бій української молоді залишився незабутньою трагічною подією в історії не тільки першої російсько-української війни ХХ століття (на жаль ще будуть війни (і не одна) з "братнім російським народом"), а й в історії України в цілому. Це був яскравий приклад патріотизму, який наслідували захисники Української Державності чергової російсько-української війни 2014-2019 років.
З нагоди 101-ї річниці пам’яті Героїв Крут 26 січня на базі Каховського міськвиконкому відбувся молодіжний форум, присвячений цій події. На початку форуму присутні переглянули фото-відеозвіт "Як Каховка відзначила 100-річчя з нагоди Дня Соборності України" (фото, відео від Компанієць Юлі, фото-відеозвіт від Сергія Кашуліна).
Своїми спогадами про участь в святкових державницьких заходах 29 січня 2018 року біля станції Крути (Меморіал пам’яті Героїв Крут, біля с. Пам’ятне Борознянського району Чернігівської обл.) поділився отаман Херсонської паланки Міжнародної організації "Військо Запорізьке" Юрій Власов. Він же дав короткий екскурс подіям 100 річної давнини. Присутні також переглянули відео, присвячені цій знаковій події для нашої Держави. Було презентовано відеоролик про участь ліцеїстів Київського військового ліцею ім. Івана Богуна та Військового інституту телекомунікацій та інформацій в святкових заходах з нагоди відзначення 100-річчя бою під Крутами на території Меморіалу пам’яті Героїв Крут (22.01.2018); Презентовано відеоролики "Бій під Крутами. Як це було" та "Пам’яті Героїв Крут присвячується", після яких начальник відділу у справах молоді та спорту Віктор Зубков оголосив хвилину мовчання по загиблих Героях України, а на завершення він же презентував книгу Костянтина Тур-Коновалова "Крути 1918" та офіційний трейлер до масштабної екранізації 2018 року "Крути 1918" (режисер Олексій Шапорєв).
По завершенню учасники молодіжного форуму були запрошені 29 січня 2019 року взяти участь (в 10:00) з нагоди Дня пам’яті Героїв Крут, в урочистому покладанні квітів до Козацького хреста гетьману Богдану Ружинському і Українським козакам в Козацькому сквері.

Фото: