Субота 20 Квітня 2024 року subscribe_imgПідписатися на новини

Молодіжні проєкти - дієвий інструмент якісних змін у громаді

12.11.2021

У Всесвітній День молоді, за ініціативи відділу у справах молоді та спорту та за сприяння міського Центру соціальних служб, відбувся онлайн семінар "Молодіжні проєкти як інструмент якісних змін у громаді". Говорили про важливе, а саме: участь молоді у конкурсі молодіжних проєктів та програм на отримання муніципальних грантів.
Торкнулись історії конкурсу. Саме завдяки Вакулич Олені Леонідівні (колишній заступник міського голови і засновник ММГО «ДіЛО») у 2006 році було ініційовано створення міської Програми «Молодь» та проведення міського конкурс соціальних проєктів та програм з молодіжних проблем. Довгий час конкурс соціальних проєктів та програм з молодіжних проблем на теренах Області проводився лише у Каховці. І тільки останніми роками цей конкурс в області відновила і обласна рада. 30 серпня 2006 року за номером 70/6 сесії міської ради затвердила рішення «Про Положення про порядок проведення міського конкурсу соціальних проектів та програм з молодіжних проблем». Відповідно до цього Положення 6 травня 2007 року впершебув проведений міський конкурс соціальних проєктів та програм з молодіжних проблем. Участь у ньому вперше взяли 4 організації: "ДіЛО", "Молода Січ", "Мотоклуб "Колеса Дракона" та "Ленінський комсомол". Переможцями були визнані всі чотири, а перше місце святкувала ММГО «ДіЛО» і отримала на реалізацію 1000 грн.
Обговорювали минулорічні проєктні пропозиції, звітність та фінансування ініціатив. Свого часу (у 2006 році) фінансування починали з 3000 грн., а потім сума потихеньку збільшувалась. Рекорд був у 2020 році - 45 000 грн. Зростання суми, яка в подальшому буде виділятись з міського бюджету на реалізацію міського конкурсу соціальних проєктів та програм з молодіжних проблем буде залежати від двох основних чинників, а саме: 1) від наповнюваності міського бюджету та 2) від кількості учасників конкурсу.
В історії підтримки владою молодіжних ідей цей конкурс відбуватиметься в 17-й (!) раз. Подати проєкти на наступний рік організації та ініціативні групи мають до 05.12.2021 включно. А за попередні шістнадцять конкурсів гранти від Каховської міської ради отримували: ММГО "ДіЛО" (15 раз), ММГО "Мотоклуб "Колеса Дракона" (7 раз), КМВ ВБО "Всеукраїнська мережа ЛЖВ" (5 раз), Ініціативна група "Нічна Мана" (4 рази), ММГО "Молода Січ" (3 рази), Ініціативна група "Збережемо нашу історичну спадщину" (3 рази), БФ "Лєпта" (2 рази), Ініціативна група "Місто законів" (2 рази), Ініціативна група "Молодь України" (1 раз), ММГО "Молодіжна політика" (1 раз) та ММГО ВМГО ЛКСМУ (1 раз), Ініціативна група "Каховська Відкрита Ліга КВН" (2 раз), Ініціативні групи "ГУК" (3 рази); "Чорний оксамит" (1 раз), "Каховська паланка УДЮТ "СІЧ" (2 рази), "Фотонатуралісти" (1 раз), "Біговий клуб "NК-Run" (2 рази). Всього в конкурсі брало участь 17 організацій, благодійних фондів та ініціативних груп.
До зустрічі під час проведення семінару долучились як досвідчені конкурсанти, так і нові учасники. То ж, чекаємо креативних ідей на конкурс. Отримати консультації по конкурсу можна у відділі у справах молоді та спорту Каховської міської ради (каб. 309) або за тел. (05536) 4 13 53