UKR
П'ятниця 21 Вересня 2018 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

МОЛОДЬ ЗДІЙСНИЛА ПРОГУЛЯНКУ ПО ДОРЕВОЛЮЦІЙНІЙ КАХОВЦІ


20.10.2015

16 жовтня, за ініціативи групи "Збережемо нашу історичну спадщину" та в рамках проекту "З чого починалась Каховка", відбулась захоплююча квест-гра "Прогулянка дореволюційною Каховкою". Взяти участь у грі виявили бажання 7 команд учнівської молоді. Учасників на старті (біля пам’ятного знаку на честь гетьмана Б.Ружинського) вітали організатор заходу - Владислава Базилевич (представники ІГ "Збережемо нашу історичну спадщину"); партнери: начальник відділу у справах молоді та спорту Віктор Зубков, методист міського методичного кабінету відділу освіти Оксана Круковська. З побажанням зберігати історичну пам’ять звернувся до учасників гри перший заступник міського голови Павло Пуляєв.
В рамках гри учасники мали пройти 8 контрольних пунктів, на кожному з яких виконати творче завдання. А орієнтувалися гравці по карті, на яку нанесені історичні назви вулиць та об’єктів. Під час гри гравців зустрічали різні герої. Вчителька (Олеся Мінська) коротко розповіла історію колишньої школи, побудованої К.Панкеєвим на згадку про свого батька (тепер - УПК) та запропонувала вирішити задачу на логіку. Управляючий купця Сазонова (Микола Вовк), який зустрів команди біля в’їзної арки (вул. К.Маркса) розповів про славетні каховські ярмарки. Хазяйка найбільш престижного готелю міста кінця ХІХ ст. (тепер - будівля ЦДТ) (Олександра Безкоровайна) провела з гравцями майстер-клас по виготовленню виробів з проволоки. Біля штабу головнокомандуючого Південним фронтом (КП КТП) М.Фрунзе вже чекав постовий (Євгеній Ніконенко), який розповів про бої на Каховському плацдармі у 1920 році. На вході до будівлі колишнього магазину сталевих виробів купця Малкова (дитяча поліклініка) учасників чекав коваль (Григорій Мінський), а в фотоательє Гіммельштейна і Найдича (редакція газети "Каховська зоря") чарівний фотограф (Лілія Спільна) розповіла про фотоательє. У будівлі колишньої жіночої гімназії (яка, до речі, цього року святкує свій 110-річний ювілей) гімназистка (Владислава Базилевич) загадала гравцям пантоміму з вистав, які ставила зі своїми вихованками відома Народна артистка Фаїна Гаєнко. На КП "Земська бібліотека" бібліотекар (Наталія Куракова) запропонувала команді розповісти улюблений український вірш.
Завершилась гра у Каховському історичному музеї, де до присутніх звернулася завідувач Світлана Сидьолкіна. Усі учасники квесту мали змогу подивитись відеоролик "Каховка" Наталії Іванченко (відділ освіти), скуштувати солодощі та випити чашку гарячого чаю.
Усі учасники квест-гри отримали буклети "Дореволюційна історія в архітектурних спорудах міста" та магніти з видами старого міста від ініціативної групи "Збережемо нашу історичну спадщину".

Фотографії    Катерини Непростої

 

Фото: