Четвер 18 Квітня 2024 року subscribe_imgПідписатися на новини

МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ЛЮДЕЙ ПОВАЖНОГО ВІКУ ТА ДЕНЬ ВЕТЕРАНА В КАХОВЦІ - «РОКИ ЛЮДИНІ ДО ЛИЦЯ»

04.10.2016

30 вересня о 10.00 у малому залі ПК «Меліоратор», у чудовий, щедро напоєний сонячним теплом осінній день, з нагоди Міжнародного Дня людей поважного віку та Дня ветерана відбулося свято праці, свято долі, свято життя - «Роки людині до лиця». Жителі нашого міста зібралися на свято, щоб віддати свою шану і повагу людям, за спиною у яких великий віковий і життєвий шлях.
В Палаці культури панувала святкова атмосфера: грав духовий оркестр, була розміщена виставка декоративно-ужиткового мистецтва, на яку чудові вишиті картини, художні вироби та панно з квітів представили слухачі Університету ІІІ віку та члени міських громадських організацій ветеранів та інвалідів.
Всіх присутніх зі святом від імені міського голови та виконавчого комітету міської ради тепло привітав перший заступник міського голови О.В. Кожем’якін. За сумлінну багаторічну працю, активну життєву позицію, вагомий вклад у виховання підростаючого покоління, розвиток ветеранського і волонтерського руху О.В. Кожем’якін вручив грамоти від міського голови, квіти і солодощі Почесному ветерану України, голові міської Ради ветеранів Дар’їній О.Ф., голові первинної ветеранської організації житломасиву Свєтлово Юрасовій В.С. та голові міського товариства інвалідів «Надія» Причині Л.П..
Для організації дозвілля та відпочинку ветеранів, а особливо - для організації занять Університету ІІІ віку, перший заступник міського голови О.В. Кожем’якін вручив голові первинної ветеранської організації житломасиву Свєтлово В.С.Юрасовій цінний подарунок - телевізор.
Активісти ветеранського та волонтерського руху - люди з великим щирим серцем, віддані своїй справі, готові в кожну хвилину прийти на допомогу всім, хто її потребує. Милосердя для всіх і кожного - ось їх девіз. О.В. Кожем’якін привітав зі святом активістів: Горстку М.П., Корнацького Л.І., Пчелу Н.Г., Слінькову Т.М., Компанієць Л.І., Пальоного Л.В., Григірчик Л.В., Кожеурову С.М. та вручив їм подяки від міського голови, квіти і солодощі.
Начальник управління праці та соціального захисту населення міської ради А.В. Скрипніченко привітав присутніх на святі ветеранів та висловив подяку директору територіального центру соціального обслуговування Коняшиній Л.А.. за організацію роботи терцентру, а особливо - «Університету ІІІ віку».
Щорічно терцентр відкриває по одному факультету «Університету ІІІ віку». Сьогодні університет має чотири факультети: «Основи медицини здоровий спосіб життя», «Основи комп’ютерної грамотності», «Іноземної мова», «Прикладного мистецтва та хору». Викладачі - волонтери читають лекції, дають консультації, корисні поради, проводять тренінги з використанням нових методик розвитку пам’яті та уваги, поліпшення зору і слуху, а також дають практичні поради щодо конкретних питань. Слухачі прагнуть розширити свої горизонти знань, реалізувати свій творчий потенціал, отримати позитив, обмінятися досвідом, познайомитися з новими речами: комплексом лікувальної фізкультури, фітотерапією, аромотерапією, народними методами лікування по збереженню свого здоров’я, отримати елементарних знання по захисту своїх інтересів, якісну юридичну консультацію, оволодіти знаннями таємниці людської поведінки, познайомитися з християнськими обрядами. Кожен рік навчальна програма оновлюється. Самому старшого слухачеві 82 роки. Університет об’єднав літніх людей в дружну команду і дав їм можливість спілкуватися, ходити в походи, жити повноцінним життям.
Гості свята мали змогу переглянути сценку на англійській мові, представлену слухачами факультету «Іноземної мови» та слайд-шоу, яке ілюструє досягнення Університету ІІІ віку.
Присутніх на святі ветеранів вітали представники депутатського корпусу міста, громадських організацій, учні ЗОШ № 4 та Каховської гімназії.
Після урочистостей відбувся святковий концерт. Гарний настрій гостям свята поважного віку дарували: хор ради ветеранів війни та праці «Каховські зорі» вокальний ансамбль «Свєтловчанка», солісти Палацу культури «Меліоратор»:
Ю. Іванов, Г. Скрипніченко та маленькі співаки: Д. Хижняк, В. Сібарова, А. Пастушенко.
Велика вдячність відділу культури Каховської міської ради, директору Палацу культури «Меліоратор» Степановій О.С, талановитій ведучій Сєровій Т.І. за тепле і сердечне свято для людей поважного віку.

Начальник управління Андрій Скрипніченко