UKR
П'ятниця 15 Жовтня 2021 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Митці стріт-арту та волонтери – на допомогу Аделіні Мотенко


18.07.2021

Буквально кілька днів тому відомий у Каховці художник зі стріт-арту Дмитро Корнєв звернувся у соціальних мережах до усіх небайдужих: «У суботу 17го липня стартуємо з малюнком муралу для маленької Аделінки Мотенко, нашій Синичці! Запрошуємо усіх небайдужих прийти до нас і передати привіт Адельке, поставивши кольорову долоню в рамку картини! Велике спасибі всім, хто відгукнувся в зборі коштів, а також за підтримку місцевій владі! Чекаємо всіх! Врятуємо Синичку разом!!! Мурал буде намальовано в центрі міста біля дубів! Будівля Приват банку! Почнемо о 10:00».

І ось 17 липня центральна площа завирувала: привітні волонтери, веселі та непосидючі аніматори, щирі митці-художники - і безліч дітвори. Паралельно з художниками працював благодійний ярмарок. На заклик волонтерів відгукнулися не лише мешканці громади, але й небайдужі люди з інших міст. Приносили поробки, іграшки, смаколики, книги, проводили конкурси та ігри. Величезні мильні бульбашки, жбурляння кольоровими паперовими кульками крізь імпровізований паркан, ігри на спритність та швидкість, можливість «перетворитися» на котика або казкового поні завдяки аквагріму - все це справді робило щасливими маленьких відвідувачів заходу. Тетяна Корня, Ольга Орлова, Ірина Ромашенко (м.Таврійськ, домашня випічка), веселі аніматори (Нова Каховка, студія "Фентезі") та багато інших доклали величезних зусиль, аби сьогоднішній день був вдалим.

А паралельно, попри спеку, Дмитро Корнєв та його помічниця Анна Тайнака шість годин працювали над своїм задумом. На «рамку» муралу кожен охочий міг поставити відбиток своєї долоні, як символічну руку допомоги, яку ми простягаємо Аделінці. Та й форму стріт-арту обрано не випадково. «Вуличні художники» змінили мистецтво, розміщуючи свої шедеври в зовсім незвичних місцях та прагучидо того, щоб ці твори самі спілкувалися з перехожими та ставили їм різні запитання. Це не просто малюнок, який привертає увагу яскравими фарбами - це ще один крок до порятунку дівчинки. На тлі муралу невдовзі буде розміщено QR-код з інформацією про Аделіну та реквізитами допомоги. А розташування муралу на стіні банківської установи, сподіваємось, допоможе усім, хто передивиться посилання, не зволікати з цією допомогою.

А сьогодні спільними зусиллями на заповітний укол було зібрано 7 535 грн. Одна з волонтерок, Ольга Орлова, так прокоментувала подію у соцмережах: «Величезна подяка всім тим, хто був причетний до сьогоднішнього ярмарку! Кожен доклав зусиль і старання! Це було щиро, по-доброму, від чистого серця. Багато хто не афішував свою допомогу. Дякую кожному! Маленька всіх змогла об’єднати. Бажаємо Аделіночці скоріше отримати заповітний укол #Zolgensma». Ми також щиро віримо, що невдовзі Аделіна отримає свою заповітну терапію. І з плином часу, проходячи повз цей мурал, вона згадуватиме, як її доля об`єднала навколо себе так багато небайдужих сердець.

 

 

Фото: