UKR
Понеділок 25 Травня 2020 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

МІСЦЯМИ КОЗАЦЬКОЇ СЛАВИ


06.08.2019

При підтримці міського голови Андрія Дяченка та при сприянні туристичній агенції "SIESTA", у першу суботу останнього місяця літа, а саме 3 серпня, міська делегація відправилась у мандрівку «По козацьких місцях». Її організатори: відділ у справах молоді та спорту, Каховське Козаче товариство та Каховська паланка УДЮТ "Січ". Традиція відвідувати місця козацької слави бере початок у 1990 році, коли біля могили кошового отамана Івана Сірка, поблизу села Капулівка, вперше відбулось Всеукраїнське козаче свято «Дні козацької слави». На мітингу, за пропозицією письменника Володимира Яворівського, було прийняте рішення кожної першої суботи серпня збиратись в цьому місці на тризну по козакам-запорожцям.
Міська делегація, у складі представників Каховського козацтва, куренів Каховської паланки УДЮТ "Січ" «Скіф» (гімназія), «Джура» (ЗОШ № 4), «Мандрівник» (СЗОШ № 2) та "Козацька люлька" (ЗОШ № 5), підтримуючі традиції каховських козаків та козачат, рано вранці відправилась у подорож. Першим пунктом мандрівки стало село Покровське, де у свій час знаходилась остання Запорізька Січ - Підпільненська (Нова). Послухавши історії часів козацтва та поклавши квіти до пам’ятника останньому кошовому отаману Петру Калнишевському, делегація відправилась далі.
Наступною зупинкою став берег Каховського водосховища, де 2 серпня 1680 було поховано кошового отамана Івана Сірка. Огданець Микола провів екскурсію та розповів декілька легенд із життя І.Сірка та історію розкопок його могили.
Далі група відправилась до Капулівської школи, де на постаменті стоїть бюст кошового Сірка. Цікаво, що його було зроблено опираючись лише на уявлення автора скульптури - Жукової. Спочатку він стояв на національній пам’ятці "Могила кошового отамана І.Д. Сірка» на "Бабиному кургані", а коли були проведені розкопки та зроблено антропологічний портрет козака - скульптуру замінили, а стару було викинуто. Капулівська школа забрала бюст та, зробивши постамент, установила біля своєї навчальної установи.
Наступна зупинка мандрівки - фестиваль «Звідси воля розлилась», який організувала Капулівська сільська рада до Днів слави Івана Сірка. Учасники мандрівки відвідали ярмарку та мали нагоду відпочити з холодним лимонадом у затишній обстановці.
І ось "Співуче поле", де традиційно проводяться виступи та знаходиться табір козаків та козачат. Учасники мали змогу врятуватись від серпневої спеки та скупатись у річці Чортомлик, а також насолодитись красою української природи.
Зваривши куліш та пообідавши, делегація під знаменом Каховського козацтва відправилась до національної пам’ятки «Могила кошового отамана І.Д.Сірка», де відбулась офіційна церемонія з нагоди Днів слави кошового отамана Війська Запорозького Низового Івана Сірка. Біля підніжжя Бабиного кургану учасники мандрівки мали змогу спостерігати за реконструкцією бою козаків проти москалів, показовими рукопашними боями та скачками на конях.
Мандрівка «По козацьких місцях» - це маленька складова великого механізму національно-патріотичного виховання молоді. Ця подорож стала незабутнім досвідом та відпочинком. Також, хочеться висловити подяку Огданцю Миколі Володимировичу за гарне керівництво і цікаву екскурсію та водію ВАТ "Каховське АТП 16506" Ляху Віктору. Ось так пройшла перша субота серпня - Каховська делегація, вивчаючи та згадуючи історію нашої держави, отримала гарні позитивні емоції!

Затуринська Анастасія, практикант відділу у справах молоді та спорту Каховської міської ради, член куріння "Козацька люлька";
Фото: Костянтин Нечітовський

 

Фото: