П'ятниця 19 Квітня 2024 року subscribe_imgПідписатися на новини

Мій світ — без насильства!

26.11.2020

Щорічно з 25 листопада до 10 грудня у регіонах України в рамках загальнонаціональної акції "16 днів проти насильства" проводяться різноманітні заходи, спрямовані на те, щоб привернути увагу суспільства до проблем насильства в сім’ї, торгівлі людьми, захисту прав дітей, жінок , тощо.
Ця акція була започаткована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства у 1991 році. Власне тоді і визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей. Дати початку та завершення Кампанії створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням її прав.
Шістнадцяти денний період кампанії охоплює наступні важливі для демократичної спільноти дати:
25 листопада - Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок. Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році, що присвячений сестрам Мірабаль, які були жорстоко вбиті під час диктатури Трухильо у Домініканській Республіці у 1960 році.
1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
2 грудня - Міжнародний день боротьби з рабством;
3 грудня - Міжнародний день інвалідів;
5 грудня - Міжнародний день волонтера ;
6 грудня - Вшанування пам’яті студенток, коли 14 жінок - студенток були розстріляні злочинцем лише через те, що «вони були феміністками»;
9 грудня - Міжнародний день боротьби з корупцією;
10 грудня - Міжнародний день прав людини, коли уряди країн-членів ООН 10 грудня 1948 року визнали права людини «на життя, свободу та недоторканість особи для всіх без винятків», підписавши Загальну декларацію прав людини.
Таким чином, майже кожний день від 25 листопада до 10 грудня означений фактами та аргументами стосовно того, що будь-які форми насильства (у громадській чи приватній сферах) є порушенням прав людини.
Україна приєдналася до акції "16 днів проти насильства" 2001 року. Через рік заходи та ініціативи акції, проголошеної другим Всеукраїнським конгресом жінок, пройшли вже у 20 регіонах України, об’єднали 75 всеукраїнських громадських організацій та широке коло представників державних структур.

Часом історії на екрані допомагають зрозуміти якесь явище краще, ніж десяток лекцій чи статей. Спеціально, щоб розповісти все про систематичне насилля та боротьбу жінок за свої права - кілька фільмів.
«Скляний замок» - біографічна драма 2017 року, знятий за однойменною книгою Джаннетт Воллс. Фільм показує реальне життя авторки та її сім’ї, яке проходило у постійних переїздах та бідноті. Мова йде про неглект - форму насилля, про яку говорять рідше за все - це зневага до базових потреб членів сім’ї, які від тебе зараз або взагалі залежні.
«Посмішка Мони Лізи» - кінофільм 2004 року знятий студією Коламбія Пікчерс за мотивами роману Мюріел Спартак «Найкращі роки міс Джін Броуді» про боротьбу за рівні права жінок.
«Великі очі» - біографічна драма режисера Тіма Бертона 2014 року про відому американську художницю Маргарет Кін, її феноменальний успіх наприкінці 1950-х років та взаємовідносини з її чоловіком, який видавав себе за справжнього автора її картин.

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ЗВЕРНЕНЬ, СКАРГ ТА ЗАЯВ
Національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації
Громадська організація «Ла Страда»
0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного) або 116 123 (з мобільного)
Національна дитяча «гаряча» лінія
Наразі лінія працює у будні з 12:00 до 16:00
0 800 500 225 (з мобільного або стаціонарного) або 116 111 (з мобільного).
Національна безкоштовна гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів
Номери телефону - 527 (з мобільного) та 0 800 505 501 (з мобільного або стаціонарного).
Урядова «гаряча лінія»
1545, Для громадян України, які перебувають за кордоном: +38 (044) 284-19-15
Загальнонаціональна «гаряча лінія» з питань ВІЛ/СНІД
Номер телефону 0-800-500-451 (працює цілодобово)