UKR
Субота 25 Червня 2022 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

архів новинМИ — РІЗНІ, МИ — РІВНІ


18.11.2014

   У дні толерантності ще раз хочеться нагадати, що восени цього року на базі спеціалізованої загальноосвітньої школи № 2 пройшла виставка для молоді під назвою «Разом». Виставка дала можливість учням та гостям закладу не лише ознайомитися з її матеріалами, але і розповісти жителям міста, що Україна – держава, на території якої молоді люди різних національностей (вірмени, греки, росіяни, болгари, кримські татари тощо) довгі роки співіснують в злагоді, мають спільні вподобання, інтереси, захоплення.

    Під час відкриття виставки її почесними гостями стали начальник відділу освіти Михайло Гончар, методист міського методичного кабінету Оксана Круковська, журналісти міських газет «Каховська зоря» (Ірина Сошнікова) та «Каховські новини» (В’ячеслав Жиленко), вчителі школи, учні, батьки, а також учні Каховської ЗОШ №5. Екскурсії проводять талановиті гіди – вихованці закладу, які пройшли навчання під керівництвом тренера молодіжних проектів Андрія Книжного (ГО Київський освітній центр «Простір толерантності»).
    Варто відзначити, що СЗОШ № 2 цікава ще й тому, що є школою національних меншин і з власного досвіду може підтвердити, що всім її учням разом дружньо та затишно. У стінах закладу навчаються українці, росіяни, вірмени, корейці, татари, в’єтнамці, а цього року школа зустріла вимушених переселенців з Криму та Донецька. Заглибившись в історію Каховки, згадаємо, що на початку ХХ століття цей заклад був відкритий як єврейська школа (на той час це була багаточисельна громада міста). Директор СЗОШ № 2 Галина Соломахіна зазначає: “Кожного дня ми зустрічаємо всіх містян, учнів інших шкіл, а їх у Каховці сім, щоб вкотре довести, погоджуючись з головною ідеєю виставки, що ми єдині, і бажання у нас спільні: мир, дружба, спокій, родинний затишок”.

Фото: