UKR
Вівторок 17 Травня 2022 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

архів новинМАНДРІВКА “КОЗАЦЬКИМИ СТЕЖКАМИ МИКОЛАЇВЩИНИ”


16.05.2017

Згідно з розпорядженням міського голови та відповідно до рішення координаційної ради з питань розвитку Українського козацтва при виконкомі міської ради, з метою розвитку молодіжного та козацького руху в місті, здійснення військово-патріотичного виховання дітей та молоді 13-14 травня відбулась мандрівка "Козацькими стежками Миколаївщини" (маршрут: с. Тягинка - м. Миколаїв - м. Вознесенськ - с. Трикрати - с. Актове. Мандрівка відбулась в рамках міської Програми розвитку Українського козацтва. Її ініціатором виступив почесний отаман Каховської паланки УДЮТ "Січ" Микола Огданець, який провів велику підготовчу роботу по розробці маршруту та його організації. Каховське Козаче товариство та відділ у справах молоді та спорту підтримали ідею фінансово. В мандрівці взяли участь: козачата Каховської паланки УДЮТ "Січ" ("Скіф" (гімназія), "Джура" (ЗОШ № 4), "Козацька люлька (ЗОШ № 5)), козачата з військово-патріотичного клубу "Сокіл", члени ММГО "Молода Січ", козаки та берегині Каховського Козачого товариства, активісти молодіжного руху міста.
Мандрівка розпочалась 13 травня від малої архітектурної форми "Козака Мамая", з підніжжя якого члени куріння "Джура" - переможці відкриті міських змагань дитячих козацьких організацій на Кубок пам’яті сотника Українського козацтва Станіслава Панаска набрали мішечок освяченої землі, яку потім висипали на Алеї Козацької слави до підніжжя миколаєвського "Козака Мамая". Далі зупинки: покладання квітів до пам’ятника гетьману Богдану Хмельницькому (Бериславське шосе) та до стели Михайла архангела на місці колишньої турецької фортеці Тягинь, біля якої в 1492 році саме і народилось Українське козацтво. А далі Миколаїв - Алея Козацької слави, куди нас запросили козаки обласної організації козацького руху "Рада козацьких отаманів Миколаївської області" для участі в козацькому святі - другий Чемпіонат по військово-спортивним іграм "Козацький ГРАЙ". Збірна команда (козачата з ВПК "Сокіл" та з куріння "Чорний оксамит") зайняла третє загальнокомандне місце, а юна козачка Павлюковець Аліна виборола друге місце в шабельному бої серед козачок. Від імені козаків та козачат Каховки начальник відділу у справах молоді та спорту Віктор Зубков вручив одному з організаторів козацького свята, отаману козацького Бугського війська Сергію Щербакову Каховську землю.
А далі - мандрівка по землях Бугогардівської паланки, а саме - м. Вознесенськ, де в альтанці часів Катерини ІІ нас зустрічали: міський голови Віталій Луков та отаман Дитячо-юнацької козацької морської школи "Сокіл" ім. П.Сагайдачного Юрій Крилівець, які коротко розповіли нам про історію міста та про його сучасне життя. Каховчани подарували їм каховські сувеніри: прапор та карту Каховки, альманахи "Таврійський степ", книги "Каховка. Історія. Сучасність", збірки наукових праць Всеукраїнської науково-практичної краєзнавчої конференції "Минуле і сучасність: Херсонщина. Таврія. Каховка", а Микола Огданець подарував значки та сувенірні магніти XVІІ таборового збору "Соснова Січ-2016. TERRA KOZACCORUM". На завершення офіційної зустрічі міський голова подарував нам безкоштовне відвідування Фізкультурно-оздоровчого комплексу "Водограй".
Каховчан чекав ще один сюрприз від Вознесенських козаків - відвідування (всіх перевозили на човнах) на правому березі Південного Бугу "Соколиної Січі", де нас зустрічала гуркітом "козацька гармата" і де вже чекав смачний козацький куліш, чай, солодкі напої, печиво тощо. На козацькому колі під спів Державного гімну були підняті Державний прапор України та прапор ДЮ КМШ "Сокіл", а на згадку Юрій Крилівець вручив каховчанам пам’ятні значки "Соколина Січ 2017".
Далі - с. Актове де і заночували на схилах Актовського каньйону. На вечерю обозний мандрівки Андрій Кумінов приготував чудовий козацький суп.
На другий день (незважаючи на дощ) мандрівка розпочалась з екскурсії (її проводила місцевий вчитель історії Людмила Берднік) до будинку в часи Російської імперії відомих на Миколаївщині (а в XIX столітті це була територія Херсонщини) поміщиків Скаржинських (зараз тут Трикратська школа мистецтв), а потім Трикаратським лісом, посадженим за наказом Скаржинських (а всього було посаджено три ліса). Незабутньою стало і відвідування Арбузинського і Актовських каньонів. А завершилась мандрівка у Вознесенську на місці розстрілу відомого одеського "короля злодіїв" Мішки Япончика. Всі її учасники (не зважаючи на втому) отримали не тільки велике задоволення, а й зарядились позитивною енергію від природи та історії Миколаївщини, частини великої України.

Фото: