Середа 17 Квітня 2024 року subscribe_imgПідписатися на новини

МАНДРІВКА “КОЗАЦЬКИМИ СТЕЖКАМИ” АБО З КАХОВКИ В КАХОВКУ

21.05.2018

18-19 травня відбулась мандрівка "Козацькими стежками" (маршрут: м. Олешки - м. Херсон - м. Миколаїв - полігон "Широколанівський" - с. Каховка (Одеська обл.) - м. Одеса. Мандрівка відбулась в рамках міської Програми розвитку Українського козацтва. Її ініціатори та організатори - Каховська паланка УДЮТ "Січ", Каховське Козаче товариство та відділ у справах молоді та спорту. В мандрівці взяли участь: козачата з куренів "Скіф" (гімназія), "Джура" (ЗОШ № 4) і "Мандрівник" (СЗОШ № 2), козаки та берегині Каховського Козачого товариства, активісти молодіжного руху міста. Мандрівка розпочалась від Козацького хреста гетьману Богдану Ружинському та Українським козакам в Козацькому сквері. Відвідали Олешківську Січ та побували на Олешківському кладовищі, де поховані володарі Олешок і Каховки в XIX сторіччі Панкеєви - Микола Матвєйович та Віра Іванівна. Побачили занедбані могили і стало болісно за нашу історію, адже Панкеєв М.М. був Олешківським міським головою!!! А, що місцева влада?... Працівники кладовище кажуть, що "влада знає про проблему і шукає кошти". Прикро показувати дітям та таку історію рідного краю... А далі Миколаїв - біля міського палацу культури "Корабельний" відбулась зустріч з джурами та козаками Миколаєва. На цю зустріч каховчан запросив отаман ГО "Територіальна козацька громада міста Миколаєва" Сергій Параскун. Після офіційної зустрічі відбулись змагання між каховськими та миколаївськими куренями ("Вікторія" (ЗОШ № 47), "Козаченьки" (ЗОШ № 49), "Гайдамаки" (ЗОШ № 1) в п’яти видах: "Перетягни підкову", "Зніми шапку", "Бій на м’яких шаблях", "Бій на м’яких ножах" та "Наступи на ногу". За підсумками змагання два куріння "Джура" та "Гайдамаки" набрали однакову кількість очок - по 9! В додатковому змаганні "Лава на лаву" визначався одноосібний переможець. Переміг і отримав І місце курінь "Гайдамаки" з ЗОШ № 1 ім. Ольжича, а курінь "Джура" отримав грамоту за ІІ місце. Машкіна Аміна (курінь "Скіф") та Грушко Нікіта (курінь "Мандрівник") отримали грамоти за волю до перемоги. На завершення миколаївські козаки почастували каховчан чудовим гарячим узваром. Незабутньою стало і відвідування Міжвідомчого центру підготовки військових частин та підрозділів Збройних Сил України "Широколанівський". Начальник загально-військового полігону майор Колесник М.В. провів екскурсію та розповів про роботу і основні завдання Центру. На території військового містечка було розгорнуто навчальні місця, де козаки і козачата могли ознайомитись з навчально-матеріальною базою військової частини. На завершення, учасники мандрівки подякували командиру Центру підготовки, підполковнику Дєгтярьову Ю.В., за чудову організацію відвідування військової частини. Наступним "кроком" для каховчан стала Каховка Миколаївського району Одеської області. По не існуючим "дорогам" та забутими богом і людьми "напрямкам", наш прекрасний "Ікарус" проповз (зі швидкість 5-8 км. на годину) до такої бажаної цілі. І ось каховчани в Каховці - село в якому проживає аж 64 "душі"! Кількість населення по зрівнянню з переписом населення 2002 року зросла на 10 чоловік і то за рахунок ромського населення. Село - привид, але ж природа та люди чудові! Село в якому фактично відсутня вся цивілізована інфраструктура! Зате місцеві люди себе називають (як і ми) "каховчанами"!!! По трасі "Київ - Одеса" попадаємо на Молдаванку, в музей "Таємниці підземної Одеси" і спускаємось (за словами провідника Олексія) на мінус 8 поверхів вниз і три години вивчаємо історію одеських катакомб. Потім на одеському кладовищі відвідали могилу, нащадка засновників Каховки, академіка Дмитра Миколайовича Овсянико-Куликовського (1853-1920) та могилу артиста Михайла Водяного, відомого всім, як Попандопало з фільму "Весілля в Малиновці". Останніми об’єктами мандрівки було відвідування одеського "Музею цікавих наук", ну і звісно ж "Макдональдс". Всі її учасники (не зважаючи на втому) отримали не тільки велике задоволення, а й зарядились позитивною енергію від природи та історії України, а на завершення - велика подяка водію ТОВ "Каховський АТП 16506" Рябцеву Олегу Івановичу!
Зубков Віктор, начальник відділу у справах молоді та спорту, керівник мандрівки