UKR
П'ятниця 09 Грудня 2022 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

архів новинМАЙСТЕРНЯ ПАНІ ІРИНИ


12.06.2015

Сьогодні перший заступник міського голови Павло Пуляєв та начальник відділу культури Інна Матросова завітали в гості до народної майстрині Ірини Крутько. Ірина народилася у м. Павлоград в Казахстані. Технолог швейного виробництва за фахом, вона весь свій час присвятила творчості, і не тільки для себе: пані Ірина навчає творити своїх маленьких вихованців.
У 1993 році Ірина Крутько приїхала у Каховку. Саме тут вона розпочала викладати у гуртку "Сувенір" та народному клубі вишивки "Чарівна ниточка". "Як творча особистість я реалізувалась саме у Каховці", - говорить Ірина. Серед найбільш улюблених технік майстрині - солоне тісто, аплікації із тканини, вишивка атласними стрічками. Ірина завжди намагається іти в ногу з часом і однією з перших почала популяризувати ці техніки у Каховці.
Ця привітна жінка прагне вдосконалювати простір навколо себе, а її кабінет у Центрі дитячої творчості - чарівний світ витворів декоративно-ужиткового мистецтва.
Розповідає Ірина і історії, пов’язані із роботами, які вона виконувала на прохання шанувальників її творчості. Так, один із замовників попросив прикрасити його мисливський будиночок картинами із солоного тіста: Ірина зробила так, що кожна з картин унікальна, зі свої сюжетом та шармом.
А ось ще одна цікава історія. Під час фестивалю "Таврійські ігри" Ірину запросили виконати панно із солоного тіста з сюжетом дефіле під час конкурсу краси. І що цікаво: саме красуні з тими номерами, які Ірина поставила на панно, і опинилися серед призерок! Що це: збіг обставин чи дар передбачення?..
Вдома у Ірини Крутько справжній рай для дівчат, адже серед її виробів - яскраві віночки та заколки зі стрічок, пасхальні обереги, ляльки-мотанки, вишивка бісером та безліч листівок, жодна з яких не повторює іншу. А на кухні гостей привітно зустрічає домовичок, на столі запрошує випити чашечку чаю чайний будиночок, зроблений майстринею. Захоплення Ірини перейняла і її невістка Тетяна, яка зараз пробує себе у створенні вітальних листівок.
На прощання Ірина обіцяє познайомити нас зі своїми колегами-однодумцями з клубу "Чарівна ниточка".

 

 

 

 

Фото: