UKR
Понеділок 26 Вересня 2022 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

архів новинЛютий 2014 року закарбувався в історичній пам’яті нашого народу


22.02.2021

Лютий 2014 року закарбувався в історичній пам’яті нашого народу назавжди. До Дня вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної сотні в закладах культури Каховської міської територіальної громади проведено культурно-мистецькі та інформаційно-просвітницькі заходи різного спрямування - виставки, інсталяції, презентація книжок і відеороликів, вечори вшанування та інші патріотичні заходи. На базі МПК "Меліоратор", Каховської школи мистецтв, міської універсальної бібліотеки, Каховського міського культурно-методичного центру, Роздольненського сільського будинку культури та бібліотеки, Чорноморівського сільського клубу та бібліотеки, Малокаховського сільського будинку культури, СК с.Вільна Україна вшанували всіх тих, хто боровся заради нашого майбутнього, всіх, хто пожертвував своїм життям за Україну. Так ще 19 лютого колектив Роздольненського будинку культури відвідали Роздольненський ЗЗСО, де для учнів 10, 11 класів провели годину спілкування та вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні. Запрошений гість, Біліченко Юрій Васильович, який провів немоло часу на Майдані , розповів чимало цікавих фактів, які відбувалися в ті непрості дні для нашої держави. А також разом з провідним спеціалістом сільської бібліотеки Надією Мітяєвою для жителів села провели годину - реквієм "Майдан стогнав, а сотня в небо йшла". Присутні переглянули уривок з фільму "Майдан" та закликали згадати молитвою усіх Героїв Небесної сотні.
Під гаслом «Вдячні за свободу» в закладах освіти відбулися заходи присвячені Дню Героїв Небесної сотні: години спілкування, радіолінійки, історичні години, презентації фільмів, присвячених увічненню пам’яті Героїв Небесної сотні. Учнівська молодь та педагоги вшанували пам’ять хвилиною мовчання та покладанням квітів, загиблим Героям, до пам’ятних дошок на будівлях закладів освіти та пам’ятників в місті. На уроках історії та громадянської освіти гортали життєписи Героїв Небесної Сотні, на уроках музики та художньої культури прослуховували та відтворювали пісні пам’яті Героїв Небесної сотні, з їх авторами, виконавцями, історією створення, на уроках української мови та літератури читали та обговорювали художні прозові та поетичні твори, народжені подіями Майдану. Організовані екскурсії до експозицій в шкільних музеях та виставок літератури в бібліотеках «Століття незламних». Під враженням про події Майдану діти створювали малюнки, що об’єдналися у виставку «Майдан. Мальований дітьми», яка демонструвалася 20.02.2021 у центрі міста по вул. Соборності.

А ввечері 20 лютого каховчани вшанували пам’ять Героїв смолоскипною ходою та мітингом-реквіємом. Міський голова Віталій Немерець виступив перед присутніми зі словами вдячності тим, хто вистояв Майдан, захищаючи ідеали демократії, свободу і права людини, і хто, на жаль, загинув у цій боротьбі... Спогадами про Майдан поділились Юрій Біліченко, його безпосередній учасник, і Валентин Місюра, депутат міської ради, учасник боїв за Дебальцеве. Під час хвилини мовчання містяни взяли участь у тихій акції «Ангели пам’яті». А коли імена усіх загиблих промовляли дитячі голоси, очі присутніх були сповнені сліз... Також, ще напередодні цього дня, міський голова Віталій Немерець, секретар ради Ірина Гончарова, учасник боїв за Дебальцеве Валентин Місюра поклали квіти на могили та до меморіальних табличок полеглих в АТО героїв. А завершився мітинг 20 лютого під національний гімн із запаленням жовто-блакитних димових шашок.

 

Фото: