Середа 18 Жовтня 2017 року subscribe_imgПідписатися на новини

«Люблять батьківщину не за те, що вона велика, а за те, що своя» (Сенека)

10.11.2015

Патріотизм у найзагальнішому розуміння - це любов до Батьківщини. Але це почуття починається не з яскравих, галасливих заяв, гасел, лозунгів, демонстративних показів, а з душі, коли думаєш про свою родину, своє місто, рідний край, коли пошепки і з тремтінням в серці співаєш Гімн, коли одягаєш і на свято, і щоденно на роботу улюблену вишиванку, коли пишеш листа незнайомому солдату, коли на етикетці баночки з варенням малюєш блакитно-жовте сердечко, коли любиш мир і понад усе прагнеш його для рідної країни...
У гімназії шанують українську гостинність, щедрість. Патріотизм - це не просто план роботи чи звіт на папері. Це справи, добрі й корисні, які так потрібні рідній країні, нашому народові. Не обов’язково робити великі масштабні заходи, достатньо старанно й з любов’ю проводити вже традиційні акції, зустрічі, поїздки. Тому акції «Підсолоди службу воїнам», «Збери пластикові кришки на протези», «Напиши листа солдату» для гімназистів стали тими маленькими кроками, які виховують почуття відповідальності, гуманності, поваги, а головне, патріотизму. А зустрічі з військовослужбовцями, спілкування з ними, знайомство з бойовою технікою, тримання у руках зброї - це найкращий урок і приклад мужності, відваги й відданості своєму народу! Так незабутні враження й емоції отримали гімназисти під час поїздки до військової частини, що знаходиться в Чаплинці. Хлопці з десантно-штурмового батальйону охоче спілкувалися з учнями, розповідали свої життєві історії, демонстрували сучасну зброю. Надзвичайне враження залишилося від показу міцного потужного українського танку... Особливе захоплення в дітей викликав пес Пірат, який став для військових справжнім другом і талісманом. Адже він 9 місяців разом з українськими військовими служив у зоні АТО.
Країна - це велика родина, де всі живуть спільними радощами й труднощами. Тому ми відчуваємо свою причетність і відповідальність за все, що відбувається в державі, і нам не байдуже, як до нашої Батьківщини ставляться у світі. А патріотизм для нас - це не лише почуття, це дії, спрямовані на те, щоб рідній країні та нашому народові було добре жити.
Учні Каховської гімназії