UKR
Вівторок 17 Травня 2022 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

архів новинЛИЦАРІ ДОРОГИ ЗІБРАЛИСЯ НА «СПЕЦ*ІАЛЬНУ ТАЧАНКУ»


27.07.2015

ІХ мотофестиваль зібрав з 24 по 26 липня більше двох тисяч своїх прихильників: байкерів, музикантів, просто глядачів з усіх регіонів нашої країни. 288 байкерів у ці спекотні липневі дні приїхали підтримати "СПЕЦіальну Тачанку" у Каховці.
Цього року проведення фестивалю викликало більше запитань, ніж відповідей. Але це були такі переконливі відповіді, що не провести це свято драйву, музики і реву моторів було просто не можливо. Дуже багато несподіваних моментів, зустрічей, людей, які і визначали формат фестивалю. Девіз цьогорічної зустрічі: "СПЕЦіальна Тачанка". "Спеціальне" - це щось дуже важливе, потрібне, бажане та неординарне! Прямо про нашу «Тачанку»! У «Тачанки» є друг - Андрій «СПЕЦ», організатор "СПЕЦіального мотопікніка" в Криму. На жаль, цього року Андрію не вдалося провести мотопікнік. Саме тому було прийнято спеціальне рішення - об’єднати ці два фестивалі. То ж цього року було дуже багато спеціальних моментів, спеціальних подій, спеціальних гостей. Організатори підготували дев’ять цікавинок до дев’ятого мотофестивалю та для його гостей.
Це і такий довгоочікуваний каховчанами мотопарад вулицями міста, і колективне фото на монументі «Тачанка», які відбулися у суботу. Вразив байкерів і виступ гирьовиків на чолі з Павлом Мариніним, а шахматний турнір допоміг гостям сконцентруватися. У ці спекотні дні "мокра дискотека" зібрала велику кількість прихильників. Також у перший день вдалося зв’язатися з Президентом мотофестивалю Олександром Зікранцем, який несе службу з охорони державного кордону в акваторії Азовського моря. Зікра та його товариш по службі байкер "Зуб" з Маріуполя щиро вітали гостей свята та завчасно передали до Каховки прапор корабля морської охорони "Донбас", у якій служать. А на відкритті фестивалю лунав гімн України.
Організатори запланували та провели три екскурсії. До Каховського історичного музею гості потрапили у п’ятницю, де директор музею Світлана Сидьолкіна познайомила мотоциклістів з історією Каховки та долями каховчан у 1941 - 1945 роках. В той же день Владислава Базилевич провела пішохідну екскурсію «Прогулянки дореволюційною Каховкою». А ось наступного дня байкери відвідали ДПРЧ-13. Екскурсія стала можливою завдяки сучасному та креативному керівнику ДПРЧ-13 - Ігорю Берещенку, який сам і провів гостей частиною, відповів на всі запитання та навіть організував для них курс рятівника-початківця.
Кожен з гостей отримав випуск фестивальної газети "Tachanka times", підготовленої Іванною Іотовою, та інформаційний буклет «Дореволюційна історія в архітектурних спорудах міста», підготовлений ініціативною групою «Збережемо нашу історичну спадщину» в рамках соціального проекту, профінансованого з міської програми "Молодь".
У байкерському таборі протягом дня з успіхом проходили цікаві конкурси, серед яких було багато і суто мотоциклетних: «найгучніший сигнал», «кращий тюнінг», «найкращий антикварний мотоцикл» тощо, а на переможців чекали статуетки від Стаса Горяна (до речі, така «фішка» є тільки на "Тачанці").
Спеціально для "Тачанки" на великій сцені відбувся основний концерт, а талановиті ведучі Юрій Скляр та Андрій Карєв створили незабутню драйвову атмосферу. Для гостей свята виступали «Мёртвая точка» і «Electric band» (Каховка та Н.Каховка), "Криголам" та "Just Be Free" (Херсон), "Ліга" (Бердянськ), "Ракета" (Одеса). Справжній аншлаг зібрав тут виступ хедлайнерів другого дня фестивалю - гурту "Zнайдені речі" (Ізмаїл). На сцені вітали і гостей-іменинників, яких на "Тачанці" було двоє.
"Тачанка" вже давно сімейний фестиваль, який закохує і на якому закохуються. Адже скільки закоханих сердець він уже об’єднав, скільки сімейних пар народилося під час його проведення, скільки визнань і пропозицій лунало на цій сцені. 24 липня на «Спеціальній Тачанці» відбулася спеціальна подія - справжнє фестивальне мотовесілля! Григорій Мінський (мотоцикліст та представник оргкомітету "Тачанки") та Олеся познайомилися в 2000 році і вже 15 років мандрують разом. Це справжня мотосім’я, перевірена часом і випробуваннями на дорозі. Цього року вони вирішили офіційно узаконити свої стосунки і зробили це саме під час рідної для них «Тачанки». Одразу із РАГСу молодята приїхали на фестиваль, де хлібом-сіллю їх зустрів почесний президент фестивалю Віктор Зубков, а ввечері на велику сцену для вручення «спеціальних» подарунків щасливим молодятам запросили співорганізаторів фестивалю - Владиславу Базилевич та Андрія «СПЕЦа». Тепер у подружжя Мінських назавжди залишиться статуетка "Тачанка єднає серця" на згадку про це неординарне весілля!
Кожного року мотофестиваль має певну соціальну спрямованість. У минулі роки байкери відвідували вихованців дитячого будинку «Радість», збирали кошти на експозицію, присвячену Великій Вітчизняній війні у Каховському історичному музеї, допомагали маленьким каховчанам подолати страшні недуги. Цього разу, як і торік, організатори запропонували гостям підтримати Каховську ДЮСШ. Нагадаємо, що минулого року організатори мотофестивалю прийняли рішення про збір коштів для оснащення відділення академічного веслування Каховської ДЮСШ. На благодійні пожертви гостей фестивалю вдалося купити сім рятувальних жилетів для вихованців ДЮСШ, які вручили дітям на День фізичної культури і спорту. Цього року було зібрано 918 грн.
Пам’ятає "Тачанка" і своїх друзів, які, на жаль, вже відлетіли у вирій. Пам’ятає тих, хто вже не сміється разом з нами, хто не чує реву моторів, з ким ми не зустрічаємося на мотозльоті, не співаємо улюблені пісні, чию руку ми вже не потиснемо... Тих, хто завжди буде жити в наших серцях.
Під час спеціальної "Тачанки" організатори приділили особливу увагу і захисникам країни - воїнам АТО. На фестиваль приїхали два байкери-атовці, і що цікаво - обидва Олександри. Олександр "Чоппер" з Кривого Рогу приїхав з дружиною. Він ще продовжує нести службу, то ж в гості до нас приїхав з дозволу командира частини. Олександр з Херсону, дуже позитивний та відкритий хлопець, тільки в п’ятницю демобілізувався і одразу приїхав на "Тачанку", навіть в батьків ще не встиг навідати. Віктор Зубков від імені оргкомітету дякував хлопцям за їх патріотичну позицію. Також усі демобілізовані з зони АТО каховчани та гості з мали змогу у другий день відвідати фанзону фестивалю безкоштовно.
Під час закриття фестивалю з великої сцени гостей і байкерів привітав увесь оргкомітет «Тачанки-2015», а міський голова Олександр Карасевич побажав фестивалю і далі радувати своїх глядачів.
Організатори та ініціатори фестивалю: Андрій "СПЕЦ", МОО «Колеса Дракона», МОО"ДіЛО", МОО "Драйв", відділи Каховської міської ради: у справах молоді та спорту; відділ оргкадрової роботи, інформполітики та взаємодії з громадськістю; відділ культури.
Оргкомітет фестивалю дякує партнерам: ПП "Властелин", мінеральна вода «Каховка», ДПДГ "Каховське", ФГ "Алтанал", ФГ "Зоря Каховщини", ТОВ "Іригатор Україна", ПП "Лювіна", ПП «Гармонія», ПП Майстренко, ПП Фанін, ПП Прийма, Каховський хлібоприймальний пункт, Каховська станція екстреної (швидкої) медичної допомоги, КП "КТП", КП КВУ "Каховський водоканал", ВАТ "Каховське АТП 16506", ПрАТ "Чумак", ТОВ "Грін Тім", магазин "Овіс", магазин "Наш магазин", магазин "Продмаг 24 часа", магазин "Ромашка", ПП Барбашов, Каховська відкрита ліга КВН, Каховський історичний музей, Каховська ДЮСШ, міське громадське формування з охорони громадського порядку "Щит", Каховське РВ УМВС України в Херсонській області, Каховське РВ ГУМНС України в Херсонській області, ДНЗ "Каховський професійний ліцей сфери послуг", регіональний координатор міжнародного альянсу ВІЛ/СНІД в Херсонській області Є.М.Лисак (3000 засобів контрацепції було розповсюджено серед гостей фестивалю), типографія «Приват», фотостудія «Фото-ЧіЗ», шоу-агенство «Зажигалка», ЧП Юраш В.О., Сергій Кошелев "Хоттабич".
То ж, до зустрічі на десятій, ювілейній «Тачанці-2016»!


Прес-центр фестивалю

_______________________________________________

 

Фото: