Субота 20 Квітня 2024 року subscribe_imgПідписатися на новини

КВЕСТ-ГРА “ПАТРІОТ” - “ПО ЄВРОПІ — У ВИШИВАНЦІ!”

29.04.2016

28 квітня відбулася VІ міська квест-гра "Патріот" організована відділом освіти, відділом у справах молоді та спорту. Співорганізатори - Каховський історичний музей, відділ організаційно-кадрової роботи, інформаційної політики та взаємодії з громадськістю, редакція газети "Каховська зоря" та міська організація ветеранів. Ця гра була присвячена - 25 - річчю Незалежності України, 225-річчю заснування Каховки, 155-річчю освіти міста, Дню Європи, Дню вишиванки, пам’яті каховчан - загиблих в зоні АТО, Дню пам’яті та примирення та дню Перемоги. Засновником та ініціатором квесту є Центр дитячої творчості. Вісім команд з 7 шкіл та ДНЗ "Каховський професійний ліцей сфери послуг" зібралися біля меморіального комплексу "Вічний вогонь", звідки традиційно стартує гра, на урочисту лінійку. Головна умова цьогорічної гри - наявність вишиванок у всіх членів команд, тож так і було, усі без винятку виконали завдання, старшокласники та ліцеїсти були у гарних вишиванках та ще й в українських віночках, із стрічками та квітами в косах, адже мандрувати в національному оберезі особливо приємно. Команди прозвітували про готовність проголошенням назви та девізів, а також традиційно поклали квіти до "Вічного вогню". На дев’яти КП дітей чекали куратори, які завжди відгукуються і співпрацюють з молоддю: Литвиненко Ольга - КП "ЦДТ", Брит Оксана - КП "Євроклуб", Фролова Ольга - КП "Козацький сквер", Горбач Лариса - КП "Рада ветеранів", Мазур Лариса - КП "Білий дім", Кисельова Жанна - КП "Фотоательє", Кузьміна Лілія - КП "Дівоча гімназія", Ковальчук Вероніка - КП "Відділ освіти" та Сидьолкіна Світлана - КП "Історичний музей". До квесту молодь ретельно готувалася, тому і показали гарні результати. А завдання на КП були різнопланові: потрібно було виконати пісню на англійській мові, українську народну та заспівати "Пісню про Каховку". Тут відзначилися ЗОШ № 1, яка заспівала Гімн України англійською мовою, ЗОШ № 3 - виконала два варіанти "Пісні про Каховку", ЗОШ № 6 продемонструвала пісню повністю. Особливим колоритом вирізнялася команда ліцею, дівчата були дружними і добре відповідали на питання. ЗОШ № 5 виконала всі три пісні "на біс" уже на підведенні підсумків. Всі команди розгадали українознавчий кросворд, знали місця Каховки, пов’язані з козацтвом, історичні пам’ятки минулого нашого міста та міжнародні документи, які захищають історичну спадщину. Знали і шанували пам’ять про каховчан, які загинули в зоні АТО. Володіли інформацією про історію освіти міста - коли і ким заснована перша школа в Каховці, місце розташування закладів освіти в минулому. А також вміли по історичному об’єкту назвати європейську країну та місто (Бранденбурзькі ворота - Берлін - Германія). Важливим є той факт, що рухалися по маршруту вже по перейменованим вулицям і добре знають, де Велика Куликовська, де Фаїни Гаєнко та вулиця Соборності. Команди ЗОШ № 6 "Дружба", ЗОШ № 3 "Сокіл", ДНЗ "КПЛСП" "Маки", ЗОШ № 1 "Патріоти" - отримали грамоти за участь у грі, а призові місця розподілилися так - ІІІ місце (32,25 бал.) у куріня "Мандрівник" СЗОШ № 2, два ІІ місця з рівною кількістю балів (33 бал.) - у куріня "ГУК" з НВК "Каховська гімназія" та команди "Парадокс" із ЗОШ № 5. Курінь "Джура" ЗОШ № 4 впевнено здобула перемогу із відривом у три бали (36 бал.) і перший фінішував. Тож Кубок цього року перейшов із гімназії до козацького куреня "Джура", це перша перемога ЗОШ № 4 у квесті. В музеї був фініш гри, саме у цій, завжди привітній для дітей господі були підведені підсумки та вручені грамоти і подарунки начальником відділу освіти М.В.Гончаром та начальником відділу у справах молоді та спорту Зубковим В.А. А взагалі в цій грі перемогу отримали здоровий спосіб життя, азарт, ентузіазм, прагнення молоді знати і пізнавати.