Субота 20 Квітня 2024 року subscribe_imgПідписатися на новини

“КОЗАЦЬКИЙ ШЛЯХ” ЗНОВУ В КАХОВЦІ

06.07.2018

01 липня стартував ІІІ Всеукраїнський спортивно-патріотичний фестиваль "Козацький шлях - 2018", який проходить на виконання святкових державних заходів до Дня Конститції України, Дня Військово-Морських Сил України та вшанування воїнів та ветеранів АТО. Це явище для каховчан не нове - протягом останніх 11-ти років відбувались зустрічі-проводи учасників "Козацької регати". Їх організатором завжди був головний суддя регати, адмірал флоту Українського козацтва Анатолій Чорний, якого на жаль вже нема. Але її учасники, при підтримці Дніпропетровської облдержадміністрації, втретє організували регату "Козацький шлях 2018". У регаті беруть участь 21 яхта з Дніпра, Енергодара, Нікополя, Кривого Рогу та Запоріжжя. Маршрут: Дніпро - Запоріжжя - Нікополь - с. Республіканець - Каховка - Херсон - Очаків - Тендрівська коса (за сприятливих погодних умов). Напередодні, 04 липня, учасники регати зупинились у Кам’янській балці біля села Республіканець і змогли відвідали місце, де колись була Кам’янська Січ. Спекотного дня, 5 липня в Козацькому сквері Каховка зустрічала учасників регати. Біля Козацького хреста на честь гетьмана Богдана Ружинського та Українських козаків зібрались і чекали представники влади, діти, молодь міста, учасники АТО, члени міської організації воїнів-інтернаціоналістів, каховські козаки, козачата та їх наставники з куренів Каховської паланки УДЮт "Січ" ("Скіф" (гімназія), "Джура" (ЗОШ № 4), "Мандрівник" (СЗОШ № 2), "Козацька люлька (ЗОШ № 5), вихованці Військово-патріотичного гуртка "Сокіл" (ЦДТ) тощо. Більше двох годин терпляче чекали, коли яхти зможуть пришвартуватися до каховського пірсу, але із-за штилю змогли дочекатись тільки одну яхту - нашу давньо знайому "ЕОЛУ" з Енергодару. Оргкомітет прийняв рішення інших учасників не чекати (вони вже запізнювались на шлюзування) і розпочали імпровізований мітинг. За давньою українською традицією капітану яхти Конюхову Володимиру вихованки Центру дитячої творчості, юні козачки Грушко Тетяна, Мінчак Валерія та Дзюбенко Ольга вручили каховський каравай. Під звуки Державного гімну було піднято Державний прапор України та Прапор (копія) козацької морської піхоти - подарунок Каховському Козачому товариству від нащадка Запорозького козака Данила Плевако-Спиридонова. Право підняти прапори було надано отаману Каховського Козачого товариства Григорію Мінському та солістці МПК "Меліоратор" Галині Скрипніченко. Учасники зустрічі вшанували хвилиною мовчання всіх загиблих патріотів України, каховчан, українських козаків, воїнів-інтернаціоналістів, земляків, які загинули в ході проведення Антитерористичної операції, захищаючи Державну цілісність України. Присутніх вітали та вручали подарунки (альманахи, буклети, значки тощо) секретар міської ради Гончарова Ірина, яка передела привіт учасникам Регати вітання від міського голови Андрія Дяченка, начальник відділу у справах молоді та спорту Віктор Зубков, голова ГО "Учасники АТО "Скіф" Андрій Кудріч, отаман Каховського Козачого товариства Григорій Мінський, ветеран-педагог Людмила Гірич, а на завершення музичний дарунок від солістки МПК "Меліоратор" Галини Скрипніченко.
Серед подарунків був і Державний прапор України, на якому всі учасники зустрічі залишили свої автографи та побажання. Каховчани та гості заходу поклали квіти до Козацького хреста на честь гетьмана Богдана Ружинського та Українських козаків та сфотографувалися на згадку. На останок каховчани побажали учасникам регати "Сім футів під кілем".