UKR
Понеділок 08 Серпня 2022 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

архів новин“КОЗАЦЬКИЙ ШЛЯХ” ПО ХВИЛЯМ ДНІПРА


19.07.2016

18 липня Каховка зустрічала регату "Козацький шлях". Це явище для каховчан не нове - протягом останніх 10-ти років відбувались зустрічі-проводи учасників Всеукраїнського спортивно-патріотичного фестивалю "Козацька регата", які щороку були присвячені Дню Незалежності України. Їх організатором завжди був головний суддя регати, адмірал флоту Українського козацтва Анатолій Іванович Чорний, який на жаль, не зміг цього року взяти особисту участь в регаті. Але її учасники, при підтримці Дніпропетровської облдержадміністрації, організували регату "Козацький шлях 2016", присвячену учасникам АТО. Зустріч у Каховці проходила також в рамках міських заходів до 25-річчя Незалежності України та Хрещення Київської Русі - України. У регаті взяли участь 9 яхт з Дніпра. Маршрут: Дніпро - Запоріжжя - Нікополь - с. Республіканець - Каховка - Херсон - Одеса. Напередодні, 17 липня, учасники регати зупинились у Кам’янській балці біля села Республіканець і змогли відвідали місце, де колись була Кам’янська Січ. Деяких учасників регати так сильно вразила та зацікавила історія запорізького козацтва, що одразу ж почали вивчати його історію по книжках знаного українського історика Дмитра Яворницького.
Спекотного дня на міській Набережній біля Козацького хреста на честь гетьмана Богдана Ружинського та Українських козаків відбулась зустріч регати "Козацький шлях". Каховчани - учасники зустрічі (діти, молодь, козачата та їх наставники (курінні: "Скіф" (гімназія), "Джура" (ЗОШ № 4), "Мандрівник" (СЗОШ № 2), учасники АТО, каховські козаки, воїни-інтернаціоналісти, представники Каховської ДЮСШ, міської організації воїнів-інтернаціоналістів, Каховського відділу поліції ГУ Національної поліції, Каховського МРУ ГУ ДСНС України та міського громадського формування з охорони громадського порядку "Щит" та представники ЗМІ) більше двох годин терпляче чекали, коли яхти зможуть пришвартуватися до каховського пірсу. З 9-ти яхт тільки чотири змогли (заважав поривчастий зустрічний вітер) підійти до берега і взяти участь в урочистостях. Ще одна яхта стояла недалеко від берега, та складні погодні умови завадили членам екіпажу зійти на берег.
Урочиста зустріч-проводи розпочалась із вручення каховського "хліба-солі" юною козачкою, кращим молодіжним лідером 2015 року Вірою Вовк, яка також подарувала гостям вірш "Ми українці". За традицією, під звуки Державного гімну було піднято Державний прапор та Прапор (копія) козацької морської піхоти - подарунок Каховському Козачому товариству від нащадка Запорозького козака Данила Плевако-Спиридонова. Право підняти прапори було надано юному козаку Каховської паланки Українського дитячо-юнацького товариства "Січ" Артему Шевченку (курінь "Скіф") та учаснику регати, а за сумісництвом її прес-аташе Сергію Васильовичу Бойко. Учасники зустрічі вшанували хвилиною мовчання всіх загиблих патріотів України, каховчан, українських козаків, воїнів-інтернаціоналістів, земляків, які загинули в ході проведення Антитерористичної операції на Сході України, захищаючи Державну цілісність: Олега Ліфінцева, Руслана Салівончика, Романа Атаманчука, Володимира Рвачова, Сергія Колотаєва, Ігоря Максименка, Олександра Зеленського, Євгена Тихонова, Максима Вітюка.
У зустрічі регати взяв участь міський голова Андрій Дяченко. Зі словами привітання звернулися до присутніх та гостей начальник відділу у справах молоді та спорту Віктор Зубков (вручив гостям буклети про Каховку "Тачанка: історія та сучасність" та "Дореволюційна історія в архітектурних спорудах міста"), начальник Каховського МРУ ГУ ДСНС України у Херсонській області Ігор Берещенко та депутат міської ради, отаман Каховського Козачого товариства Олександр Глущенко. Від імені учасників регати "Козацький шлях" виступив її капітан і одночасно капітан яхти "ТАNGO" Михайло Тимофійович Чижиков, який подякував присутнім за гостинність та увагу, а також вручив подарунки (ексклюзивні історичні книжки) від козацького адмірала Анатолія Чорного капітану Збройних Сил України, наказному отаману Каховської паланки УДЮТ "Січ" Миколі Огданцю та Віктору Зубкову. Учасники регати отримали також подарунки від ТОВ "Тройка" та від кафе-бару "Причал".
На останок гості заходу поклали квіти до Козацького хреста на честь гетьмана Богдана Ружинського та Українських козаків та сфотографувалися на згадку.


Фотографії Ольги Чумаченко

 

Фото: