UKR
Середа 20 Березня 2019 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

КОЗАЦЬКЕ КОЛО ЗБИРАЄ ДРУЗІВ


04.12.2015

Цього року 4 грудня у Каховській школі мистецтв на XXІ міськрайонне дитяче козацьке свято до Дня Збройних Сил України зібралися юні козаки та козачки, їх наставники, друзі та рідні.
Вже у фойє присутніх налаштовувала на патріотичний лад музика та цікаві виставки: звітів дитячих козацьких куренів за 2015 рік, виробів ГО "Каховський узвіз" літератури з теми козацтва районної бібліотеки ім. Миколи Братана.
Перед початком свята присутні переглянули цікавий відеофільм "Соснова Січ-2015. В пошуках скарбів". А розпочалося свято виконанням Гімну України та урочистим внесенням державних і козацьких прапорів.
Сьогодні в цьому залі було дуже людно - представники 11-ти дитячих козацьких організації Каховщини, члени Каховської паланки УДЮТ "Січ" зібралися у дружньому колі. Для присутніх свято стало важливим моментом усієї цьогорічної роботи, адже саме сьогодні було підведено остаточний підсумок відкритих міських змагань дитячих козацьких організацій на Кубок пам’яті сотника Українського козацтва Станіслава Панаска, козака Каховського Козачого товариства, який стояв у витоків створення міськрайонних дитячих козацьких свят Каховщини до Дня Збройних Сил України!
За традицією, в цей день ми покладаємо квіти до пам’ятного знаку на честь гетьмана Богдана Ружинського та до Меморіального комплексу "Вічний вогонь" (право покласти квіти було надано члену куріння "Джура" (ЗОШ № 4), кращій юній козачці 2015 року Бєч Марині та полковнику козацтва Семенову Миколі Анатолійовичу отаману Каховського окремого полку ім. І.Сірка Спілки козаків України "Військо Запорізьке").
З цікавого ролика від ГО «Каховське Кохаче товариство» (автор - Олександр Глущенко) присутні пригадали, що в цьому році в Каховці відбулась приємна подія: 14 серпня на пам’ятний знак гетьману Богдану Ружинському і Українським козакам було встановлено та висвячено православний козацький хрест. Подивились і відеофільм "Маленькі історії Великої України - Гетьман в чорному оксамиті", де історію Б.Ружинського розповів кращий юний козак 2012 року, член куріння "Скіф" Дмитро Волошко.
Зі словами привітання звернулися до присутніх заступник голови Каховської райдержадміністрації Вакуліч Олена та директор КВУ "Каховський водоканал", підосавул Каховського окремого полку ім. І.Сірка Спілки козаків України "Військо Запорізьке" Валерій Коняєв.
Безперечно, що величезний вклад у проведення всіх козацьких та інших заходів внесли наставники юних козачат: Дмитренко Олена Ярославівна - курінь "Скіф" з Каховської гімназії; Конькова Оксана Миколаївна - курінь Богдана Хмельницького (Дмитрівська ЗОШ); Зубкова Тетяна Павлівна - курінь "Мандрівник" (СЗОШ 2); Куриця Іван Іванович - курінь "Степові яструби" (Дудчинська ЗОШ); Папаконстанді Марія Миколаївна - курінь "Джура" (ЗОШ № 4). Наставників привітав наказний отаман Каховської паланки УДЮ "Січ", капітан Збройних Сил України Огданець Микола Володимирович, чиї слова були попередньо записані на плівку, адже сам М.Огданець зараз знаходиться на військовій службі. Від його імені подарунки наставникам вручив отаман Каховського Козачого товариства Глущенко Олександр Анатолійович.
Каховській паланці Українського дитячо-юнацького товариства "Січ" є ким пишатися - на сцену запросили кращих юних січовиків Каховщини 2015-го року. У Каховці це: Перетягін Данило та Варава Олександра з куреня "Мандрівник"; Баранов Костянтин та Окул Олександра з куреня "Скіф"; Гугля Євген та Бєч Марина з куреня "Джура". Начальник відділу освіти Каховської міської ради Гончар Михайло Васильович привітав учнівську молодь та вручив подарунки козачатам.
Ще одна традиційна номінація для нагородження "Друзі козацького кола 2015 року", в якій щороку нагороджують тих, хто підтримує дитячий козацький рух на Каховщині. Цьогоріч ними стали директори Дмитрівської ЗОШ Раілко Світлана Петрівна і Дудчинської ЗОШ Чорний Олег Георгійович та голова Роза-Люксембургської сільської ради Морозова Наталія Сергіївна.
І ось настав важливий момент - вікторина зі знання історії козацтва. Її проводити запросили отамана Херсонської паланки Міжнародної організації "Військо Запорізьке" Властова Юрія Михайловича та полковника козацтва Семенова Миколу Анатолійовича. У змаганні з історії перше місце здобула учениця НВК "Каховська гімназія", козачка куреня "Скіф" Савенко Анастасія. Друге місце посів учень СЗОШ № 2, козак куреня "Мандрівник" Зяблов Артем. І третє місце виборов учень ЗОШ № 4, козак куреня "Джура" Супрун Тимофій.
Поки присутні переглядали цікавий відеоролик "Ми - українці, ми - каховчани" (автори: учениця Каховської гімназії Непроста Катерина; представник ініціативної групи "Збережемо нашу історичну спадщину" Базилевич Владислава), авторитетне журі (згідно з Положенням про Кубок) підрахувало здобутки куренів за рік та визначило кращі козацькі курені 2015 року з врученням переможцю Перехідного кубка сотника Українського козацтва Станіслава Панаска.
Цьогоріч перемогу святкував курінь "Скіф" (м. Каховка, НВК "Каховська гімназія"). Для нагородження переможців на сцену піднялися: отаман Каховського Козачого товариства Глущенко Олександр, в.о. директора Комунального закладу "Районний ЦДТ" Марчук Ірина, полковник козацтва Семенов Микола, представники районної та міської ГО "Солідарна Україна" Шутько Тетяна і Мігас Оксана, начальник відділу у справах молоді та спорту Зубков Віктор та козачата куреня "Скіф" разом з наставником - Оленою Дмитренко.
Протягом свята піснями та танцями вітали присутніх юні козачки: з куреня "Степові яструби" Богачук Катерина, з куреня "Скіф" - солістка зразкового ансамблю "Барвограй" Єва Манзик, з куреня гетьмана П.Сагайдачного (Костогризівська ЗОШ) Мельник Вікторія, з куреня "Таврійські чайки" (Тавричанська ЗОШ) Орищенко Вероніка, з Новокам’янського куреня Нодь Оксана. Подарували пісню і танок учасники XII відкритого фестивалю "Козацькому роду нема переводу", колектив учнів ЗОШ № 5.
Козацькі організації міста дякують за допомогу у проведені заходу: відділу у справах молоді та спорту, відділу культури, відділу освіти, відділу організаційно-кадрової роботи, інформаційної політики та взаємодії з громадськістю, відділу освіти, молоді та спорту Каховської райдержадміністрації, районній бібліотеці ім. М.Братана, МПК "Меліоратор", Каховській школі мистецтв, Центру дитячої творчості, ДЮСШ, ГО "Каховський узвіз".

Фото: