П'ятниця 19 Квітня 2024 року subscribe_imgПідписатися на новини

КОЗАЦЬКА ТРИЗНА В КАХОВЦІ

07.06.2017

3 червня в Козацькому сквері на міській набережній вчетверте відбулась тризна по ліквідації Запорозької Січі у 1775-му році. 4 червня 1775 року за наказом російської імператриці Катерини II було знищено останню Запорізьку Січ. В тризні взяли участь: козаки та джури Херсонської паланки Спілки козаків України "Військо Запорозьке", козаки Каховського Козачого Товариства, Каховського Козацького куріння, козачата Каховської паланки УДЮТ "СІЧ", ММГО "Молода Січ", члени команди "Чорний оксамит" загальноосвітньої школи № 4 - учасники обласного етапу Всеукраїнської військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура"), козачата з Військово-патріотичного клубу "Сокіл", голова облдержадміністрації Андрій Гордєєв, міський голова Андрій Дяченко, депутати міської та обласної рад, представники козацьких організацій області, громадськість міста, гості з: Херсону, Нової Каховки, Таврійська, Бериславського, Каховського, Горностаївського районів. В рамках Козацької тризни відбулось офіційне відкриття та освячення пам’ятника кошовому отаману Івані Сірку. Ініціатором та організатором встановлення пам’ятника були козаки Каховського окремого козацького полку ім. І.Сірка: полковник Микола Семенов та осавул Валерій Коняєв. Їх ініціативу підтримали козаки Херсонської паланки Спілки козаків України "Військо Запорозьке" (отаман Якуба Сергій). Організаторами заходу виступили також відділи Каховської міської ради: у справах молоді та спорту, освіти, культури та МПК "Меліоратор". Тризна розпочалась традиційним підняттям Державного прапору, а право відкрити пам’ятник кошовому отаману було надано: Андрію Гордєєву, Андрію Дяченко, Генеральному директору ПАТ "КЗЕУ", Герою України Ярославу та Миколі Семенову. Освятив пам’ятник протоієрей Каховського собору Покрови Святої Богородиці отець Миколай. Закінчилась тризна покладанням квітів до пам’ятника Івану Сірку та до Козацького хреста на честь гетьмана Богдана Ружинського та Українських козаків. За традицією в цей скорботний день козаками Херсонської паланки Спілки козаків України ("Військо Запорізьке") було спущено хрест з вінком на води Дніпра. В пам’ять про запорозьких козаків, про загиблих каховчан у Другій Світовій війні, а також сучасних козаків, патріотів України, наших земляків, які загинули в ході проведення АТО на Сході України: Олега Ліфінцева, Руслана Саливончика, Романа Атаманчука, Олександра Зеленського, Ігоря Максименка, Максима Вітюка, Сергія Колотаєва, Володимира Рвачова, Євгена Тихонова, Віталія Благовісного було оголошено хвилину мовчання. За традицією тризна закінчилась смачним козацьким кулешем від козаків Херсонської паланки Спілки козаків України.