Субота 20 Квітня 2024 року subscribe_imgПідписатися на новини

КОЗАЦЬКА ТРИЗНА В КАХОВЦІ.

03.06.2019

1 червня в Козацькому сквері вшосте відбулась козацька тризна, пов’язана з ліквідацією Запорозької Січі у 1775-му році. 4 червня 1775 року за наказом російської уряду Катерини II було знищено останню Запорізьку Січ (Нову (Підпільненську) Січ). В тризні взяли участь: козачата Каховської паланки Українського дитячо-юнацького товариства “СІЧ”, вихованці гуртків Станції юних натуралістів, козаки Херсонської обласної об’єднаної козацької паланки Війська Запорізького Низового Спілки козаків України, Каховського Козачого Товариства, міський голова, депутати міської ради, члени міської координаційної ради з питань розвитку Українського козацтва.

Тризна розпочалась виступом міського голови Андрій Дяченко.

За традицією присутні поклали квіти до Козацького хреста на честь гетьмана Богдана Ружинського та Українських козаків та до пам’ятника Івану Сірку. В пам’ять про запорозьких козаків, про загиблих каховчан у Другій Світовій війні, а також сучасних козаків, патріотів України, наших земляків, які загинули в ході проведення АТО на Сході України було оголошено хвилину мовчання. Перед присутніми виступали отаман Каховського Козачого товариства Григорій Мінський та отаман Херсонської паланки Війська Запорізького Низового Юрій Властов. Організаторами заходу виступили відділи міської ради: у справах молоді та спорту, культури, міського господарства, надзвичайних ситуацій, обліку житла, управління освіти, МПК “Меліоратор”, Каховське Козаче Товариство, Каховська паланка УДЮТ “СІЧ”.

p { margin-bottom: 0.25cm; direction: ltr; color: rgb(0, 0, 0); line-height: 120%; }p.western { font-family: "Liberation Serif", "Times New Roman", serif; font-size: 12pt; }p.cjk { font-family: "Noto Sans CJK SC Regular"; font-size: 12pt; }p.ctl { font-family: "FreeSans"; font-size: 12pt; }a:link { }