UKR
П'ятниця 15 Жовтня 2021 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Козацька тризна по ліквідації Запорозької Січі у 1775-му році


08.06.2021

05 травня у Козацькому сквері біля пам’ятного знака на честь гетьмана Богдана Ружинського відбулася урочиста подія — Козацька тризна по ліквідації Запорозької Січі у 1775-му році.

       «Вже увосьме в Каховці проводиться Козацька тризна. Кожного разу козаки та козачата, джури та всі небайдужі збираються на цьому місці, щоб згадати славних лицарів — запорозьких козаків, щоб віддати данину пам’яті нашим пращурам, а також сучасним козакам — учасникам бойових дій у зоні АТО» — з такими словами звернувся до всіх присутніх міський голова Віталій Немерець.

       На спомин про усіх козаків-запорожців, каховчан, загиблих у Другій світовій війні та у зоні АТО настоятель Святопокровського собору отець Миколай провів урочистий молебень. Голова ради старійшин Каховського козачого товариства Віктор Зубков оголосив хвилину мовчання. Із словами пошани виступили отаман Херсонської паланки Спілки козаків України «Військо Запорозьке» Сергій Якуба та отаман Каховського козачого товариства Микола Огданець.

       Після покладання квітів до Козацького хреста, пам’ятника Івану Сірку та меморіалу «Вічний вогонь» пролунала пісня у виконанні Дениса Кириценка.

       На завершення тризни всі скуштували смачний козацький узвар.

       Організатор події — Каховський окремий козацький полк Івана Сірка Спілки козаків України «Військо Запорозьке».

      Співорганізаторами виступили: відділ у справах молоді та спорту, управління освіти, управління культури і туризму, Міський центр соціальних служб Каховської міської ради, Каховський міський культурно-методичний заклад, Каховське Козаче товариство, Каховська паланка УДЮТ «Січ».

 

Фото: