UKR
Вівторок 17 Травня 2022 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

архів новинКОЗАЦЬКА ТРИЗНА НА КАМ’ЯНСЬКІЙ СІЧІ


06.05.2019

1 травня в с. Республіканець Бериславського району відбулись традиційна тризна в з нагоди 310-ї річниці заснування Кам’янської Січі і вшанування пам’яті кошового отамана Костя Гордієнка. В заходах взяла участь і міська делегація козачат та козаків. У її складі: козаки Каховського Козачого товариства, козачата Каховської паланки УДЮТ "Січ" (курені "Мандрівник (СЗОШ № 2), "Скіф" (гімназія), "Джура" (ЗОШ № 4), "Козацька люлька (ЗОШ № 5), члени координаційної ради з питань розвитку Українського козацтва. В заході взяли участь також учасники табору "Кам’янська січ - 2019". Перед тим як відвідати Січ, каховчани побували з ознайомчою екскурсією в с. Качкаровка та відвідали величну Покровську церкву, яка була збудована за проектом талановитого одеського архітектора Олександра Бернардацці, у неовізантійському стилі в 1912 році. Це єдина цегляна церква, що збереглася на Бериславщині в первісному вигляді. В середині цього храму незвичайне архітектурне вирішення - купол тримається не на чотирьох стовпах, а на чотирьох велетенських арках. Екскурсію церквою та чудовим міні-ботанічним садочком, який знаходиться на територію храму, провів ієромонах Іустим. В селі ще збереглася дорога з бруківки, яка плавно спускається до Каховського водосховища.
А далі - Кам’янська січ. Урочистий мітинг на Січі розпочався на майдані біля пам’ятника кошовому отаману Кості Гордієнку. Проведено заупокійну панахиду. Урочистості продовжились підняттям Державного прапору та вперше і прапору УДЮТ "Січ". Після офіційних вітань відбулася демонстрація козацького вишколу, козацьких бойових вправ Відбувались ознайомча екскурсія по Кам’янській Січі. Екскурсію по Січі для каховської делегації проводили: почесний отаман Каховської паланки УДЮТ "СІЧ" Микола Огданець та отаман Херсонської паланки Міжнародної організації "Військо Запорізьке" Юрій Власто. А закінчився патріотичний захід для козаків та козачат традиційним козацьким кулешем від козака Каховського Козачого товариства Андрія Кумінова.
Мандрівка була організована відділом у справах молоді та спорту Каховської міської ради та Каховським Козачим товариством.

Фото: