Субота 20 Квітня 2024 року subscribe_imgПідписатися на новини

КОЗАК МАМАЙ НЕВДОВЗІ “ОСЕЛИТЬСЯ” НА НАБЕРЕЖНІЙ

21.07.2016

20 липня у міськвиконкомі відбулося засідання оргкомітету з приводу спорудження та відкриття на набережній міста малої архітектурної форми "Козак Мамай". Ідея встановлення цього пам’ятника народилася в отамана Каховського козачого товариства Олександра Глущенка вже давно. Олександр Анатолійович розповів: "Козак Мамай це збірний образ лицаря, братчика, людини- воїна. Вибираючи ескіз ми свідомо обрали саме козака Мамая. І саме такого, невеликого. Ми хочемо, щоб 14-го жовтня кожного року, після посвяти у козачата до нього підходили малі козачата і фотографувалися, а він сидів у квітах і дивився у далину, на Дніпро - Славуту". Минулого року у Козацькому сквері було встановлено хрест на пам’ятнику гетьману Богдану Ружинському та славним запорозьким козакам, саме це й стало поштовхом до розвитку задуму спорудження у сквері і "Козака Мамая".

Кошти на виготовлення пам’ятника було зібрано за допомогою меценатів та небайдужих людей. Перший фінансовий внесок зробив Олександр Бойко. Районна бібліотека теж долучилась до збору коштів, встановивши у себе в приміщення скарбничку, куди усі відвідувачі могли покласти гроші. Останню суму вніс Почесний громадянин міста Микола Баграєв. Протягом декількох днів роботи зі встановлення "Козака Мамая" мають завершитися. А через 1-1,5 місяці буде укладено тротуарну плитку у Козацькому сквері та біля пам’ятника. Урочисте відкриття "Козака Мамая" відбудеться 27 липня о 9:00 у Козацькому сквері. На цей захід організатори запрошують усіх: каховчан, меценатів, воїнів-афганців, учасників АТО, дітей та дорослих. Також на відкритті на гостей чекають кілька сюрпризів. На відкриття "Козака Мамая" запрошено козака - бандуриста Евгена Ветрука. Також приїджають гості - козаки за Херсона на чолі з Олегом Синаєвим та Михайлом Запорожцем.