Четвер 25 Квітня 2024 року subscribe_imgПідписатися на новини

КООРДИНАЦІЙНА РАДА З ПИТАНЬ РОЗВИТКУ УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦТВА ПІДВЕЛА ПІДСУМКИ 2017 РОКУ ТА ВИЗНАЧИЛАСЬ З ПЛАНОМ РОБОТИ НА 2018 РІК

18.01.2018

18 січня відбулось чергове засідання міської координаційної ради з питань розвитку Українського козацтва, яке провів її голова, заступник міського голови Володимир Федченко. Він підвів підсумки роботи міської координаційної ради з питань розвитку Українського козацтва в 2017 році та акцентував увагу на деяких фактах, які сприяють виконанню міської Програми розвитку Українського козацтва в місті: при підтримці коордради В 2017 році відбулось три засідання коордради з питань розвитку Українського козацтва. При її підтримці було проведено 57 заходів (в 2016 - 43, в 2015 - 39, в 2014 - 41). В заходах взяло участь 5694 чоловік (в 2016 - 4041, в 2015 - 4911, в 2014 - 2695). На проведення заходів Програми було виділено з міського бюджету з початку року 20 000 грн. З 2012 по 2016 рік заходи Програми взагалі не фінансувались. Відзначив голова коордради, як традиційні заходи так і ті, що відбулись вперше: відкриті міські змагання дитячих козацьких організацій на Кубок пам’яті сотника Українського козацтва С.Панаска, засідання "круглих столів": з нагоди Дня Соборності України, з нагоди трагічних подій під Дебальцево, присвячений Дню українського добровольця, з національно-патріотичного виховання, про роботу волонтерів місії "Чорний тюльпан" тощо; відкриття та висвячення в Козацькому сквері пам’ятника кошовому отаману Івану Сірку; проведення І етапу Всеукраїнської гри "Сокіл" ("Джура"); презентація фотовиставка "Моя армія. Бачити серцем"; три мандрівки "Козацькими стежками"; участь в розкопах залишків бійців, які загинули під час визволення Каховщини в 1943 році, а потім в 28 жовтня в перепоховані загиблих в Парку Перемоги; молодіжний табір "Молода Січ 2017" та таборовий збір "Соснова Січ - 2017"; польові виходи та тактичні навчання членів ВПК "Сокіл"; відзначення козацьких свят до Дня Українського козацтва та Дня захисника України; козацька міська толока; участь ВПК "Сокіл" (ЦДТ) в "Бюджет участі" з проектом "Дитячо-юнацький військово-патріотичний табір "Школа виживання"; тощо. Голова коордради також виділив активістів козацького руху міста, які брали активну участь в його розвитку протягом року: Глущенко О.А., Огданець М.В., Семенов М.А., Кабаченко О.А., Гончар М.В., Круковська О.Я., Матвієнко П.О., Литвиненко О.В., Пашинський В., Коняєв В.І., Папаконстанді М., Зубков В.А. та інші. Він також відзначив роботу в 2017 році Каховського громадського формування з охорони громадського порядку "Щит". В звіті було також відзначено Каховське козаче товариство, яке зусиллями отамана Олександра Глущенка створює свою історію, тисячі фото з усіх заходів, відеоматеріали, все це розміщується в інтернеті в своїй групі, чисельність якої сягає вже більше двохсот чоловік. В той же час він звернув увагу і на недоліки в роботі: вперше не проводилась дитяча гра-випробування "Котигорошко"; не взяли участь в таборовому зборі "Соснова січ - 2018" більшість куренів Каховського району і вперше курінь "Мандрівник" (СЗОШ № 2); до Каховки (по об’єктивним причинам) не завітала "Козацька регата"; мало проводилось (незважаючи на конкурс "Мій туристичний маршрут") екскурсій "Козацьким сквером"; не всі козацькі організації взяли участь в І етапі Всеукраїнської гри "Сокіл" ("Джура"); тощо. Начальник відділу у справах молоді та спорту, секретар коордради Віктор Зубков проінформував присутніх про витрати на заходи міської Програми розвитку Українського козацтва у 2017 році та про проект орієнтовних витрат на заходи міської Програми розвитку Українського козацтва у 2018 році (відповідно до Програми - 30 тис. грн.). Коордрада розглянула проект рішення виконкому "Про Положення та склад міської координаційної ради з питань розвитку Українського козацтва при виконавчому комітеті міської ради" та підсумки Відкритих міських змагань на Кубок пам’яті сотника Українського козацтва С.Панаска в 2017 році, а також затвердила План роботи координаційної ради з питань розвитку Українського козацтва на 2018 рік. Були розглянуті заяви Безкоровайного Василя (наказний отаман Каховської паланки УДЮТ "Січ") та Мінського Григорія (наказний осавул Каховської паланки УДЮТ "Січ") щодо вступу до складу координаційної ради з питань розвитку Українського козацтва.