UKR
Понеділок 17 Червня 2019 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

КАХОВСЬКА МОЛОДЬ — КОНФЛІКТАМ “НІ”!


21.07.2014

У зв'язку з нинішнім становищем країни і кожного з її мешканців, в Україні та і у нашому місті все частіше зустрічаються конфліктні ситуації з цього приводу серед людей будь-якого віку, а особливо молоді. Стосовно цього та багатьох інших питань 19-20 липня 2014 року у приміщені Каховського міськвиконкому в рамках проекту “Просвітницька Ініціатива для молоді: Схід - Захід “за” не насилля, “за” порозуміння” відбувся регіональний семінар-тренінг “Зроби крок на зустріч”, організатором якого виступив Фонд прав людини. Метою нової програми Фонду постало попередження та вирішення конфліктів серед молоді та

об'єднання лідерів молодіжних організацій на Півдні, Сході та Заході України. Проект реалізується в 3-х регіонах країни: Чернівці, Харків та Херсон. Херсонські організатори (МГО “Молодіжний центр регіонального розвитку” (тренер - Максим Єлігулашвілі) та ГО “Успішна жінка” (тренер Анжела Литвиненко) запропонували провести цей семінар на базі нашого міста. Пропозиція була підтримана відділом у справах молоді та спорту Каховської міської ради. В семінарі-тренінгу взяло участь 20 представників активної каховської молоді (віком до 30 років), які представляли ММГО “ДіЛО”, ММГО “Молода Січ”, міський учнівський парламент старшокласників, ДНЗ “Каховський професійний ліцей сфери послуг”, Каховську паланку УДЮТ “Січ”, ГО “Каховське народне ополчення”, Каховську Відкриту лігу КВН, газету “Каховська зоря”, Каховський міськвиконком. Активну участь в роботі семінар-тренінгу взяли практиканти відділу у справах молоді та спорту.

«Хоча подібні ініціативи в Україні явища відносно нові, - зазначають організатори, - залучення молоді вже зараз сприяє позитивним змінам у суспільстві».

Головним «меседжем» тренінгу було навчитися запобігти конфліктним ситуаціям, а якщо вони вже виникли, то вирішити їх ненасильницьким шляхом. Подібні проблеми трапляються в різних сферах, але особливо гостро проявляються в молодіжному середовищі. Молодь - це люди, які проводять більшу частину свого часу активно взаємодіючи з однолітками та оточенням. Саме тут і продукуються спірні питання. Робота під час семінару показала, що однією з можливостей подолання проблемних ситуацій є посередництво в їх вирішенні. Сутність цього процесу полягає в організації взаємовідносин та спрощення впливу проблеми на сторони.

Завдяки семінарам з розвитку практичних навичок визначається найбільш перспективна молодь в кожному регіоні, надаючи іншим зразок для наслідування, залучаються додаткові ресурси для розвитку лідерського потенціалу.

За підсумками роботи були визначені деякі найбільш оптимальні для вирішення конфліктів методи. Їх використання збільшить продуктивність та осмисленість впливу на цей процес. Вже зараз можна припустити, що ефективність цих способів з часом буде збільшуватися, а досвід молоді зростати. Безперечно, подібні програми по залученню молодих людей до активної суспільної позиції допомагають трансформувати громаду, передаючи ініціативу в руки самої молоді, якій і належить майбутнє нашої країни.

 

Фото: