UKR
Субота 25 Червня 2022 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

архів новинКАХОВКА ПІДТРИМУЄ ЯРМАРКОВІ ТРАДИЦІЇ


13.10.2014

  alt Наше місто здавна славилося своїми ярмарками.  Нікольський (з 9 травня)  та Покровський (з 1 жовтня) ярмарки за товарообігом свого часу посідали перше місце у Таврійській губернії. Тут можна було купити все: від екзотичних на ті часи фініків та інжиру та «витончених речей розкоші і останньої моди нарядів» до найсучасніших сільськогосподарських машин фірм Боліндера, Дрейфуса, Маккорміка, чиї представники з початку ХХ ст. постійно працювали у Каховці.  Хліб, ліс, вовна, насіння льону, сало, сіль, риба, шкіри, рогата худоба, вівці, коні, овочі та фрукти – ось далеко не все, що складало товарообіг ярмарок початку ХХ століття.

    Сьогоднішня Каховка також підтримує ярмаркові традиції. 11 жовтня на території міста розгорнулось одразу два ярмарки. Поблизу центрального універмагу, за ініціативи БФ “Лепта” та за підтримки відділу культури Каховської міської ради, відбувся 7-й щорічний благодійний Покровський ярмарок, присвячений святу Покрови Пресвятої Богородиці. Колориту та яскравості тут вистачало. Запальні мелодії, народні пісні та виступи. До слова запрошували і організаторів, і друзів заходу. Заступник міського голови Віталій Чернявський привітав присутніх з наступаючим святом Покрови, науковий співробітник Каховського історичного музею Валентина Колос зробила невеличкий екскурс у ярмаркові традиції Каховки, а подружжя Світлана та Ігор Бжезицькі нагороджували призами і грамотами, дякуючи учасникам ярмарки. Участь у ярмарку взяли майстри з вишивки бісером та атласними стрічками, шиття м’яких іграшок, плетіння та виробів з соломки, прикрас із бісеру та дорогоцінних каменів. Веселі аніматори проводили з дітьми конкурс малюнків на асфальті. Традиційно під час ярмарку проводився благодійний збір коштів на лікування важкохворих дітей.
    Того ж дня на площі біля МПК “Меліоратор” знайшов своє місце ярмарок сільськогосподарської продукції. Участь у ньому взяли: ПП Коваленко, Гуров А.Є., Цюрупинський хлібозавод, Пасічник В.С., землевласник Коваленко, Каховський харчокомбінат, землевласник Дубанов, ДПДГ “Каховське”, ПП Шакун, ПП Руднева, землевласник Бліжніков, Сатурн і Ко, землевласник Кожан, Фрідом Фарм Бекон, землевласник Шевчук Р.П., ПП Шокарева, ФГ Солодухіно, землевласник  Сірова Н.В., землевласник  Куркуляк, землевласник Широкая Ю.В., ДПДГ Новокаховський НААН, землевласник Тіт В.І., землевласник  Хижко, землевласник  Іванов І.І., землевласник  Кравчук, агрофірма Прогрес, землевласник  Мірошник, ФГ Вінеко, землевласник Ракушняк, ФГ Зоря  Каховщини.

©Фотографії Владислави Базилевич

Фото: