UKR
Субота 25 Червня 2022 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

архів новинКАХОВЧАНИ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ ВИЗВОЛЕННЯ


29.10.2014

   alt Вшанувати загиблих у роки Великої Вітчизняної війни і подякувати ветеранам зібралися каховчани сьогодні, 28 жовтня, у День визволення України від німецько-фашистських загарбників. Звільнення України від нацистів в ході Великої Вітчизняної війни відбувалося в період з січня 1943 року по жовтень 1944 року. Збройними Силами СРСР в цей час на території УРСР були проведені 15 наступальних операцій (11 стратегічних і 4 фронтових). Найбільш значущими з цих наступальних операцій є: Донбаська (13 серпня - 22 вересня 1943 року), Корсунь-Шевченківська (24 грудня 1943 - 17 лютого 1944 року), Львівсько-Сандомирська (13 липня - 29 серпня 1944 року) і Східно-Карпатська операція, що почалася 8 вересня і закінчилася 28 жовтня вигнанням останніх з’єднань гітлерівців з території України.

    Під час Великої Вітчизняної війни кожний другий каховчанин пішов на фронт, майже 4 тисячі не повернулося додому. Каховчани в повній мірі відчули страшний тягар цієї кровопролитної війни: були свідками того, як відступала Червона Армія в серпні-вересні 1941-го року, жили і боролися під час фашистської окупації, коли З тисячі каховчан були розстріляні, а біля 2-х тисяч - вивезені в німецьке рабство.
    Цього жовтневого дня урочиста колона на чолі з ветеранами розпочала ходу з центру міста. Каховчани віддали шану загиблим біля підніжжя монументу «Вічний вогонь» на Набережній міста, де вже вишикувався почесний караул патріотичного клубу “Майбутній воїн” ЗОШ № 1, та рушили до Піонерського парку, де височить один із символів звільнення нашого міста - танк Т-34. 2 листопада 1943 року бійці 417-ї Стрілкової дивізії 44-ї армії 4-го Українського фронту першими вступили в Каховку.
Разом з очільниками міста та району вшанувати пам’ять воїнів Великої Вітчизняної прийшли городяни міста, учні шкіл, ветерани, депутати, представники  підприємств та бюджетних установ.
    Міський голова Олександр Карасевич і голова Каховської РДА Віктор Балабанов привітали присутніх з 70-ю річницею визволення України від фашистських загарбників та 71-ю річницею визволення Каховки. Олександр Петрович закликав присутніх до єдності у любові до Батьківщини, збереженні миру на каховській землі.
    Голова клубу “Ветеран”, Почесний ветеран України Олександра Федорівна Дар’їна нагадала присутнім, якою дорогою ціною завойовано перемогу над німецько-фашистськими загарбниками.  А потім хор ветеранів заспівав для гостей свята улюблених воєнних пісень. Підхопила цю естафету і молодь міста — солістка МПК “Меліоратор” Ольга Гавриленко зачарувала усіх своїм співом.
    Учасники церемонії вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання та взяли участь у церемонії покладання квітів до пам’ятника загиблим танкістам та самого танку. Після цього ветеранів та усіх охочих запросили скуштувати смачної солдатської каші.

©Фотографії Владислави Базилевич

Фото: