UKR
Вівторок 17 Травня 2022 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

архів новинКАМ’ЯНСЬКА СІЧ – ТВЕРДИНЯ ВОЛІ


06.05.2019

" На правім березі Славути,
Де річка Кам’янка тече,
Пісні козацькі знову чути,
І пам’ять згадкою пече...
Про древню Січ - твердиню волі
Походи славних куренів
За свою вольність і за долю
Народу, дочок і синів. "
Микола Ткач
Питання куди поїхати, чи піти, на травневі свята, для козаків та козачат Каховки, ніколи не було актуальне. На протязі багатьох років 1-го травня ми на Кам’янській Запорозькій січі, в дружньому колі козаків півдня України, вшановуємо пам’ять славетного кошового Костя Гордієнка (Головка). І цей вірш нашого місцевого поета, уривок з якого винесено в епіграф, народився саме під враженням від відвідання села Республіканець Бериславського району, де в тиші садів та у мирному плескоті хвиль на березі Дніпра стоїть на могилі хрест, хрест кошовому Костю Гордієнку.
Але цей рік для нас виявився особливим, за підтримки головної старшини Українського дитячо-юнацького товариства "СІЧ" ми вперше, з 29-го квітня по 1 травня, проводили табір "Кам’янська січ - 2019", учасниками якого стали козаки, козачата півдня України.
Та про все по порядку. Захід організувала Каховська паланка УДЮТ «СІЧ». Були запрошені курені цієї паланки "Скіф" (гімназія), "Джура" (ЗОШ № 4), "Гілея" (Чорнянська ЗОШ Каховського району) та гості з інших регіонів України. Не всі змогли прибути, але ті, хто приїхав і прийняв участь у заході залишилися задоволеними. Козаки Вітовсько-Богоявленської громади м. Миколаєва - учасники АТО Сергій Гуссіді, Максим Грушай, Роман Бойко, які приїхали зі своїми родинами, активно включилися у виховний процес, проводили заняття зі снайпингу, розповідали біля вогнища про свої військові будні. А козаки Війська Запорозького "Запорозька січ" прибули на справжній "чайці", і теж долучилися до виховання молоді у таборі, це і зустрічі біля вогнища, і запрошення козачат на чайку, і спільна зарядка, яку провів кошовий Костянтин Рижов... Основним напрямом табору був історичний, і це не дивно, адже табір проводився на землі, оповитій легендами, землі, по якій ходив кошовий Гордієнко та козаки-запорожці. Символічно, що екскурсію для юних січовиків провів завідуючий сектором "Кам’янська січ" національного заповідника "Хортиця", засновник ГО "Лицарі Великого степу" Андрій Лопушинський, статний, з зачіскою на січовий манер, дві години з захопленням розповідав про Запорозьку січ, про її звичаї, про мужність і гумор запорожців.
А 1-го травня учасники таборування долучилися до урочистостей по вшануванню пам’яті козаків Кам’янської січі, що традиційно в цей день організовується сучасними козаками. Прийняли участь в козацькому граї, де не осталися без нагород і в особистому і в командному заліку. Проведені були також змагання і в нашому таборі, по стрільбі з пневматичної зброї, з луку, вікторина по історії козацтва. Дуже цікавим вийшов квест "Дорога на січ", долаючи який учасники пройшли та пробігли близько трьох кілометрів по пересічній місцевості.
Три дні промайнули як в калейдоскопі, сильний вітер, жарке, не по весінньому сонце, змії, які де не де почали з’являтися на березі Дніпра, ніщо не налякало наших учасників таборування. Юні січовики показали справжній характер, уміння терпіти та долати перешкоди.
Потрібно подякувати тим людям, які підставили свої плечі, і допомогли у проведенні таборування: козакам Каховського Козачого товариства Григорію Мінському, Юрію Муліку, депутату Херсонської обласної ради Ігорю Йосипенку, Новокаїрській сільській раді, жителям села Республіканець.

Пісні козацькі знову чути,
І пам’ять згадкою пече
Про Січ на березі Славути,
Де річка Кам’янка тече...

Олеся Мінська, керівник програми табору "Кам’янська січ 2019"

 

Фото: