UKR
Понеділок 18 Лютого 2019 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

КАХОВКА ВШАНУВАЛА ПАМ’ЯТЬ ГЕРОЇВ КРУТ


29.01.2018

27 січня на базі Каховського міськвиконкому відбувся молодіжний "круглий стіл", присвячений Дню пам’яті Героїв Крут. Саме в кінці січня історичним подіям під Крутами виповнюється 100 років. Присутні переглянули відеофільми, присвячені цій знаковій події для нашої Держави: "Подслушано Бахмач - Бій під Крутами" (Ростислав Мартинюк), "Пам’ятай про Крути" (Кебкал Світлана, Плечистий Володимир), "Григорій Піпський" ("Вікна-новини" 06.10.2016 (СТБ) та "Ніколи не плач Героям Крут" (Сергій Василюк). Хвилиною мовчання пом’янули загиблих героїв, які 25-29 січня 1918 року спробували зупинити під Бахмачем і Крутами ораву солдат і матросів з "братньої Росії" на підступах до столиці Української Народної Республіки - до Києва, а на завершення "круглого столу" на згадку про трагічні події в січні 1918 року, учасники "круглого столу" поклали квіти до Козацького хреста гетьману Богдану Ружинському і Українським козакам в Козацькому сквері.
В роботі молодіжного "круглого столу" взяли участь представники дитячих та молодіжних організацій міста, а також міський голова Андрій Дяченко, його заступник Володимир Федченко, начальник відділу у справах молоді та спорту Віктор Зубков та заступник начальника відділу у справах молоді та спорт Сергій Кашулін. Міський голова поділився з присутніми інформацією про можливість участі громадян міста з проектами в "Громадському бюджеті" ("Бюджет розвитку"), на який в міському бюджеті на 2018 рік передбачено 1 млн. грн. (в 2018 році - 200 тис. грн.), ознайомив також з можливостями системи "Електронної петиції" та платформи "Оpen-siti" ("Відкрите місто").
"Круглий стіл" розглянув також і інші питання. Про роботу системи "Голос" в Каховській міській раді проінформував присутніх оператор комп’ютерного набору загального відділу міської ради Геннадій Суботін. Колишній практикант відділу у справах молоді та спорту Віра Вовк презентувала проект "VIDLIK project", учасником, якого вона є, і який 16-25 лютого буде реалізовуватись в Каховці. Крім цього відбулось голосування за кандидатуру на Премію Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України в 2017 році. 28 голосів набрав заступник керівника ГО "Військово-патріотичний клуб "Сокіл", член міської коордради з питань розвитку Українського козацтва, член Громадської ради, керівник гуртка "Сокіл" (ЦДТ) Пашинський В’ячеслав. На два голоси більше (30) набрала наставник куріння "Джура" Каховської паланки УДЮТ "Січ", член міської коордради з питань розвитку Українського козацтва, керівник відокремленого Каховського підрозділу ГО "МК "Джура" - "Каховські джури" Папаконстанді Марія, яка і стала кандидатом від молоді Каховки на Премію Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України.

Фото: