UKR
Середа 18 Травня 2022 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

архів новинКаховка і Олесниця — європейська співпраця міст-побратимів


15.05.2020

З 2003 року третьої суботи травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року. У 2020 році День Європи в Україні цей день - 16 травня.
У Каховці, зазвичай, до цього дня активно долучалися учні загальноосвітніх закладів міста, а на базі гімназії та СЗОШ № 2 проводили свої засідання шкільні Євроклуби. Так в рамках засідань учні залюбки ділилися знаннями з географії, культури, історії найбільших міст держав-членів ЄС, проводили ігри з європейської тематики, мовні конкурси і багато іншого.
Карантин вніс свої корективи у програму проведення свята, і куточків Європи цьогоріч у школах не буде. Але в справжній Європі у Каховки є місто, яке у 2017 році стало нашим побратимом - місто Олесниця в Польщі. Минулого року Каховська делегація на чолі з міським головою Андрієм Дяченком відвідали місто-побратим. Крім знайомства з мером Яном Бронсом обговорювалися питання співпраці, культурного обміну досвідом,комунікацією між дітьми і молоддю, спортивні заходи. У складі делегації були і викладачі каховських шкіл, щоб поділитися своїм досвідом в сфері освіти. Тоді, крім українського міста, в Олесницю приїхали делегати з німецького Варендорфа, французького Жоне-Маріньї і чеського Хрудіма.
Також у 2019 році п’ятеро каховських педагогів-переможців конкурсу есе «Чому я хочу бути агентом змін в освіті?» пройшли стажування в Олесниці. Поїздка відбулася в рамках програми взаємного стажування педагогічних працівників навчальних закладів. Під час стажування каховчани познайомились з організацією управління освітою в місті Олесниця і повіту, дізналися більше про польську системі освіти, відвідали кожен тип навчального закладу, познайомились з організацією інклюзивної освіти та практикою продуктивної співпраці з батьками. До того ж, у 2018 та 2019 роках кращі учні закладів загальної середньої освіти та вихованці відділу культури були учасниками пізнавально-екскурсійної подорожі до міста-побратима.
А 21 вересня 2019 року, у День міста, Каховку відвідав генконсул Польщі в Одесі Анджей Шмідтке з делегацією. Поляки прогулялися містом, відвідали виставку каховських художників Федченко в Каховському історичному музеї, познайомилися з головою Херсонської ОДА Юрієм Гусєвим, а також взяли участь у святкуванні 228-ї річниці з дня заснування Каховки. На згадку про зустріч Консул Анджей Шмідтке подарував Книгу побажань місту, а міський голова Андрій Дяченко у відповідь - український сувенір у стилі "Hand Made" і футболку з IV пробігу на Кубок міського голови "Wake Up and Run". Анджей зазначив, що постійно займається спортом і повністю згоден з гаслом пробігу: "Вставай і біжи".
Проте цього року через пандемію та карантинні обмеження не має змоги організовувати публічні зустрічі для відзначення Дня Європи в Україні. Та, пори це, пам’ятаймо, що Європа починається не за кордоном, а в серці і вчинках кожного з нас.

Фото: