UKR
Понеділок 24 Вересня 2018 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Каховчани взяли участь у чемпіонаті Європи з бліцу і рапіду.


13.01.2016

З 17 по 20 грудня в Мінську (Білорусь) відбувся чемпіонат Європи з бліцу і рапіду. Змагання проходили в затишному і гостинному Палаці Спорту.
У цьому чемпіонаті взяла участь рекордна кількість шахістів з 16 країн, всього 1335 осіб (607 - бліц, 728 - рапід). І це - не рахуючи технічного персоналу, суддів, батьків, тренерів та вболівальників! Партії лідерів (перші 50 дощок) транслювалися по інтернету, а перші 5 дощок коментувалися відомими шаховими коментаторами Сергієм Шиповим та Євгеном Мірошниченко.
18 грудня 607 шахістів вийшли на старт чемпіонату Європи з бліцу. Грали за швейцарською системою в 11 турів по 2 партії, з контролем часу 3 хвилини на партію, плюс 2 секунди за кожен зроблений хід. Титул чемпіона Європи з бліцу завоював Рауф Мамедов (Азербайджан), який набрав 18 очок, по коефіцієнту чи відстав гросмейстер з Росії Борис Савченко. Бронза Європи дісталася Олександру Рязанцеву (Росія). Каховчанин Микола Гриценко, набравши 14,5 очок з 22 можливих, посів високе для себе 52 місце!
Слід зазначити, що в бліці і рапіді брали участь багато топових гравців екстракласу, на партіях яких вчилися і продовжують вчитися любителі шахів. Миколі Гриценко вдалося зіграти в Мінську з такими відомими шахістами як Вадим Мілов (Швейцарія), Ілля Смирин (Ізраїль). Апофеозом свого виступу в чемпіонаті вважаю партію з легендарним Найджелом Шортом (Англія).
А з 19 по 20 грудня 728 шахістів взяли участь у чемпіонаті Європи з рапіду. Турнір проходив за швейцарською системою в 11 турів, з контролем часу 15 хвилин на партію, плюс 10 секунд за кожен зроблений хід. Набравши 10 очок з 11 можливих, впевнену перемогу здобув російський гросмейстер Іван Попов. Чисте друге місце з 9,5 очками посів вірменський гросмейстер Гранд Мелкумян. Третє місце в українця Вадима Разіна. У рапіді я зіграв менш вдало, оскільки не вистачило сил на фініші (0,5 очка в останніх 3 турах). У результаті 6 очок з 11 можливих - 232 місце.
У чемпіонаті Європи також брала участь призерка чемпіонатів України серед дівчат, каховчанка Надія Салах. Її спортивні результати: бліц - 356 місце, рапід - 257 місце.
P.S. Висловлюємо велику подяку засновнику і керівнику фонду «ЗНАЙ БІЛЬШЕ!» Ігорю Вікторовичу Хомінцю за сприяння і допомогу в участі у змаганнях !


Гриценко Микола, майстер ФІДЕ з шахів.

 

Фото: