UKR
Субота 25 Червня 2022 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

архів новинКаховчани відзначили День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні


12.05.2020

Є в історичному календарі нашої держави такі дати, які викарбувалися в пам’яті поколінь на віки. Таким є для нас День Перемоги. Для кожного з мешканців нашого міста цей день - особливий. Роки війни вписали героїчну сторінку в історію нашого міста. Каховчани зробили достойний внесок у боротьбу з нацизмом. В цей час на різні фронти пішли більше 6000 чоловік, на вівтар перемоги поклали 3985 життів. Шести каховчанам (І.Зюзю, Я.Бабенку, І.Мартинову, Т.Горобцю, Т.Пирогову, П.Ванцину) присвоєно звання Героя Радянського Союзу. 3600 каховчан нагороджені орденами і медалями. Даниною вічної вдячності каховчан, символом їхньої громадської позиції є 13 пам’ятників і пам’ятних знаків, що вшановують ці події.
Не зважаючи на відсутність традиційних святкових заходів, з самого ранку 9 травня та у наступні дні каховчани приходили до Вічного вогню. Карантин зумовив обмеження на проведення масових заходів, але не на пам’ять людей... За покликом серця вони вшанували пам’ять загиблих у Другій світовій війні... У соцмережах відбулися акції та флешмоби, люди з вдячністю згадували своїх рідних - фронтовиків, трударів тилу, дітей війни - та розповідали про них і ділилися світлинами.
Зі своєї сторінки звернувся до каховчан міський голова Андрій Дяченко:
"Шановні ветерани! Від імені усієї каховської громади сердечно вітаю вас із величним святом, яке об’єднує всі покоління нашого народу, - Днем перемоги над нацизмом у Другій світовій війні! Ваше життя - взірець патріотизму та самопожертви, невтомної енергії, витримки й мудрості. Низько вам вклоняємося за ваш подвиг, нескорену силу волі та духу. Міцного здоров’я вам, довгих років життя, родинного благополуччя, добра та мирного неба над головою!"
Впевнені, що наступний День перемоги будемо відзначати усі разом!

Фото: