Субота 20 Квітня 2024 року subscribe_imgПідписатися на новини

Які категорії осіб підлягають тестуванню на COVID-19 повідомив в.о. генерального директора ХОЛЦ МОЗ Юрій Ромаскевич

10.02.2021

Показник захворюваності на Херсонщині майже втричі нижчий за загальнодержавний. Про це повідомив в.о. генерального директора Херсонського обласного лабораторного центру МОЗ Юрій Ромаскевич під час селекторної онлайн-наради під керівництвом т.в.о. голови облдержадміністрації Сергія Козиря.
«Показник захворюваності в Херсонській області становить 64, 8 випадків на 100 тис. населення. Водночас в Україні показник становить 189 випадків на 100 тис.населення за останні 14 діб», - поінформував Юрій Ромаскевич.
Найменша кількість заражень наразі в Білозерському, Верхньорогачицькому, Генічеському, Голопристанському, Каховському, Новотроїцькому, Чаплинському, Нововоронцовському районах, м. Нова Каховка.
Серед антилідерів: Великолепетиський район з показником 120, 9 випадків на 100 тис. населення, Скадовський район - 118, 4 випадки на 100 тис. населення та м. Херсон - 93 випадки на 100 тис. населення.
У свою чергу, т.в.о. голови облдержадміністрації Сергій Козир зауважив, що попри планову потужність Херсонського обласного лабораторного центру МОЗ в 3 тисячі ПЛР тестів на добу, наразі тестувань здійснюється менше.
Вивчивши ситуацію, Юрій Ромаскевич наголосив, що зафіксовано випадки, коли лікарі вирішують не призначати тестування пацієнту. Відповідно до розпорядження керівника робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру пов’язаної із поширенням коронавірусної хвороби COVID-19 у Херсонській області, тестуванню підлягають такі категорії осіб:
- з підозрою на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2 у випадку відсутності можливості проведення тестування на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2;
- з ознаками ГРВІ у випадку відсутності можливості проведення тестування на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2;
- з ознаками пневмонії у випадку відсутності можливості проведення тестування на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2;
- з позитивним тестом на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, крім осіб, що відповідають підозрілому або ймовірному випадку гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2;
- з ознаками імуносупресії у випадках госпіталізації.