Неділя 01 Листопада 2020 року subscribe_imgПідписатися на новини

Як у Каховці відзначили свято Покрови Пресвятої Богородиці, День українського козацтва і День захисника України

15.10.2020

Відзначення свята Покрови, Дня захисника України, Дня українського козацтва розпочалося у Свято-Покровському кафедральному соборі. Прихожани, представники козацтва та учасники АТО на сході України отримали благословіння від Високопреосвященішого Філарета - Митрополита Новокаховського та Генічеського. Також з привітаннями з нагоди такого великого свята до присутніх звернулися міський голова Андрій Дяченко та почесний отаман Каховської паланки УДЮТ "Січ Микола Огданець.
Свято Покрови Пресвятої Богородиці символізує нерозривний зв’язок усіх поколінь захисників України, тому ми пам’ятаємо кожного, хто віддав за наше мирне небо найційнніще - своє життя. Символічно, що саме в день великого свята Покрови відбулося освячення пам’ятних знаків солдатам, які загинули в 1943 році в боях за Каховку. 77 років вони були невідомими, але завдяки каховським пошуковцям встановлені їх імена. Це - Реваншин Дмитро та Соколов Іван, яким було всього 25 та 27 років, коли віддали життя за Батьківщину. За ініціативою місцевого активіста Андрія Злобіна та підтримки Каховської міської ради були встановлені пам’ятні знаки цим солдатам. На жаль, інші 24 бійця, які поховані поряд, назавжди залишаться невідомими... Митрополит Філарет освятив пам’ятники, усі присутні вшанували загиблих хвилиною мовчання.
З нагоди відзначення Дня українського козацтва та Дня захисника України біля пам’ятника гетьману Б.Ружинському відбулося урочисте зібрання активістів козацького руху, представників дитячих козацьких куренів, учасників АТО, громадськості міста. Присутніх вітали міський голова А.Дяченко, голова Каховської РДА С.Перетятько, Почесний отаман М.Огданець, голова ГО "Учасники АТО "СКІФ" А.Кудрич. Міський голова вручив почесні грамоти учасникам бойових дій на Сході, які в мирному житті працюють на благо Каховки. За гарну службу отримали грамоти військовослужбовці та бійці територіальної оборони. Також відзначені грамотами міського голови активісти козацького руху Каховки. Особливим моментом стало вручення пам’ятних свідоцтв про присвоєння звання "Почесний громадянин міста Каховка" (посмертно) Ігорю Максименку, Максиму Вітюку, Олегу Ліфінцеву, які загинули за незалежність України. Пам’ятні свідоцтва про своїх героїв отримали сім’ї загиблих - син, донька, мати. Почесними грамотами також були відзначені учасники фестивалю козацької пісні "Козацькому роду нема переводу", хоча в цьому році фестиваль проходив дистанційно. Але пісні під час зібрання все одно були - від вихованок Центру дитячої творчості. А по завершенню урочистої програми усі бажаючі скуштували справжнього козацького куліша.
У другій половині дня на ганку МПК "Меліоратор" юні талановиті актори зразкового ТЮГу "Едельвейс" (керівник Олена Волкова) подарували маленькім каховчанам одразу дві цікаві вистави, розраховані на різні вікові категорії: "Теремок" та "Одного разу у лісі дрімучому". Навіть, дощ не став на заваді, учасників ТЮГу: працювали весело, завзято, з повною віддачею. З майданчику актори йшли під оплески та вигуки: "Браво!", "Молодці!", "Справжні профі!". Після вистав, о 15 годині розпочалася святкова концертна програма. Каховчан вітали: народний ансамбль танцю "Надія" (керівник Надія Сергеєва), зразковий ансамбль танцю "Радість" (керівник Ольга Волик), народний вокальний ансамбль "Вербиченька" (керівник Володимир Рудік), дитячий вокальний ансамбль "Бусинки" (керівник Галина Завіруха), гурток солістів-вокалістів "Таврійські співаночки" (керівник Галина Шестакова), вокалісти під керівництвом Наталії Гусарової. У теплому дружньому колі каховська родина насолоджувалася програмою, та ще й смакувала Козацький куліш від каховських козаків.
В цей же час на с/к "Олімпійському" відбувся футбольний матч між С/К "Каховка" та "Олімпія" ( Савинці, Полтавська область). У напруженій боротьбі рахунок склав - 1:1.
Усі святкові заходи проводилися з дотриманням правил адаптивного карантину згідно рекомендацій санітарно-епідемічної служби. Вечір святкового дня каховчани проводили в улюблених місцях - і на Свєтлово, і в центрі та на міській набережній, і у східній частині міста.