UKR
Неділя 11 Квітня 2021 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Як у Каховській громаді Масницю святкували


17.03.2021

Масницю-2021 у Каховській міській територіальній громаді відсвяткували яскравими гуляннями.

Першими свято зустрічали мешканці Роздольного та Чорноморівки. Після чудових концертів до Міжнародного жіночого дня селян привітали і з прийдешньою Масницею та пригостили запашними млинцями, чаєм, кавою й іншими смаколиками.

Також 11 березня у бібліотеці села Роздольне пройшла народознавча година «Масляна іде, млинці та мед несе». У ході заходу бібліотекар розповіла про історію свята, традиційні страви та прикмети. У бібліотеці була оформлена тематична поличка «Масляна щедра гостей всіх вітає, млинцями смачними всіх пригощає». На завершення заходу усі присутні пригощалися смаколиками з духмяним чаєм.

13 березня в Каховці на площі МПК «Меліоратор» відбулося видовищне свято «Масляна сестриця — кличе веселиться!»: з розвагами, конкурсами, майстер-класами, піснями і танцями, млинцями і варениками, Колодієвим напоєм, смачним кулішем і, звісно, із традиційним спаленням опудала Марени — символу прощання з зимою. Під час святкування проводився благодійний збір для тяжкохворої дівчинки Аделіни Мотенко. Завдяки зусиллям небайдужих людей на лікування дитини було зібрано 4850 гривень.

Цього ж дня на центральній площі міста пройшло яскраве дійство «Кольорова масляна», організоване Каховським міським культурно-методичним закладом. Присутні насолоджувалися піснями й танцями, брали участь у майстер-класах та ігрових програмах.

14 березня у центрі села Коробки відбулися народні гуляння «Масляну зустрічаймо, зиму проводжаймо!». Усіх гостей свята вітали міський голова Віталій Немерець та староста села Григорій Івасішин. На всіх присутніх чекала цікава концертна програма, запальні танці і співи, чудове виконання віршів та гуморесок, конкурси, катання на бричці, смачне частування млинцями та різними смаколиками, спортивні змагання і, наостанок, спалення опудала Марени. Цей захід, безперечно, став наймасовішим, найтеплішим та найрадіснішим за останні декілька років у селі.


Фото — Олександр Глущенко

 

Фото: