UKR
Середа 26 Вересня 2018 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

Я НАВЧАЮСЬ ЖИТТЮ ВІД ТЕБЕ


24.11.2014

alt З 25 листопада стартує щорічна міжнародна акція 16 днів проти насильства, яка продовжиться до 10 грудня. В Україні дана програма почала діяти ще в дев’яностих роках минулого століття. Головна мета - залучити до цієї проблеми увагу громадськості.
 На жаль, тисячі українських дітей щодня страждають від жорстокого поводження дорослих. Більшість батьків замислюються, чи правильно вони себе поводять з дитиною. Звичайно, немає ідеальних батьків. Усі вони мають труднощі і іноді не впевнені, що добре виховують своїх дітей. Однією з проблем, яка найбільше турбує батьків - це питання поведінки: що потрібно зробити, щоб діти поводилися добре, при цьому не підвищуючи на них голос і  тим більш не бити? Скористайтеся нашими порадами:

1.    Подавайте дітям приклад хорошої поведінки. Діти вчаться, наслідуючи поведінку дорослих. Ваша поведінка – приклад для наслідування.

2.    Змінюйте оточення, а не дитину. Краще зберігати коштовні, крихкі або небезпечні предмети в недоступних для дітей місцях, ніж потім карати за дитячу природну допитливість.
 3.    Висловлюйте свої бажання позитивно. Кажіть дітям, чого ви від них чекаєте, замість того, чого не хочете.
4.    Висувайте реальні вимоги. Запитайте себе, а чи відповідають ваші вимоги віку дитини, ситуації, в якій вона знаходиться. Ви повинні проявляти терпіння по відношенню до маленьких і хворих дітей.
5.    Не надавайте великого значення заохоченням і покаранням.  По мірі дорослішання дитини покарання і заохочення стають все менш результативними. Пояснюйте причину, яка впливає на ваше рішення. Використовуйте тактику компромісу або переключення уваги.
    6.    Обирайте виховання без крику і фізичних покарань.  На початку це може здаватись результативним, однак незабаром виявиться:  кожного разу ви б’єте все частійше і частійше, щоб досягти результату. Крик і докори також дуже небезпечні і можуть привести до тривалих проблем емоційного характеру. Пам’ятаєте, коли дитину б’ють або кричать, найчастіше вона так і не може зрозуміти за що її покарали і рідко робить відповідні висновки.
    7.    Прислухайтеся до того, що говорить ваша дитина. Цікавтеся тим, що вона робить,  що відчуває.
 8.    І найголовніше – пам’ятаєте, що любов - це найважливіша потреба всіх дітей. Любіть своїх дітей та бережіть їх!