Вівторок 12 Грудня 2017 року subscribe_imgПідписатися на новини

ДО ДНЯ ВШАНУВАННЯ УЧАСНИКІВ ЛІКВІДАЦІЇ АВАРІЇ НА ЧАЕС

12.12.2014

alt День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС — день пам’яті в Україні. Відзначається щорічно 14 грудня у день закінчення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС. Цей день в Україні встановлено з метою гідного відзначення мужності, самовідданості і високого професіоналізму учасників ліквідації наслідків аварії та на підтримку ініціативи громадських організацій і Міністерства праці та соціальної політики України, згідно з Указом Президента України «Про День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» від 10 листопада 2006 року № 945/2006.

З нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 12 грудня 2014 року о 10.00 відбулося покладання квітів до пам’ятного знаку жертвам Чорнобильської катастрофи, який встановлено на Алеї Пам’яті (біля монументу «Вічний вогонь»).

Зазначимо, що на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення Каховської міської ради станом на 1 грудня 2014 року перебувають 209 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них: 25 інвалідів, 95 учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, 23 евакуйованих громадян, 32 переселених особи; 30 дітей, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи; 4 вдови померлих громадян зазначеної категорії.

“Чорнобильці” першої та другої категорії, члени їх родин, та вдови користуються 50-відсотковою пільгою на оплату житлово-комунальних послуг; щомісячною грошовою компенсацією на продукти харчування. Щорічну допомогу на оздоровлення у 2014 році виплачено 141 особі постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Діти, які потерпіли від Чорнобильської катастрофи, безкоштовно відвідують дошкільні заклади міста до вступу їх до школи. В разі невідвідування батькам дітей нараховується відповідну компенсацію.

З початку року на підставі медичних показань Каховської районного центру первинної медико-санітарної допомоги проводиться диспансеризація усіх категорій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, з подальшою видачею довідки для отримання санаторно-курортної путівки.

У 2014 році 11 громадян зазначеної пільгової категорії згідно з поданими заявами та обраними ними санаторно-курортними закладами України отримали санаторно-курортне лікування. Пільговим зубопротезуванням та отриманням ліків за безплатними рецептами лікарів громадяни скористались у 2014 році на суму 13730,00 грн. в межах кошторисних призначень.

Виконавчим комітетом міської ради щорічно надається фінансова підтримка міській громадській організації чорнобильців для здійснення статутної діяльності, в 2014 році видано 4,0 тис. грн. та для відзначення пам’ятних дат Чорнобильської трагедії надано 1,0 тис. грн.

За результатами звернень, обстеження матеріально-побутових умов та проведеного опитування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, надано матеріальну допомогу з міського бюджету п’ятьом особам на суму 900,00 грн., а також з державного бюджету двом особам на суму 949,00 грн.