П'ятниця 29 Березня 2024 року subscribe_imgПідписатися на новини

Децентралізація: як це працює

02.12.2020

«Основне завдання – це децентралізація влади. Що це означає? Це означає - передати ті повноваження, які сьогодні виконують органи державної влади, територіальним громадам, місцевим радам. І це - головна мета. А процес об’єднання – це тільки бажання їх підсилити і створити умови, щоб вони були здатні ці повноваження виконувати», - нагадала пані Лариса на початку зустрічі.
    Також говорили про те, як підгСьогодні до Каховської територіальної громади завітала виконавча директорка Херсонського регіонального відділення асоціації міст України Лариса Оленковська.
    Також говорили про те, як підготуватися до перехідного періоду і роботи в новому статусі після місцевих виборів, адже в тих громадах, де до цього поставляться з усією відповідальністю, процес відбуватиметься простіше. Сьогодні доводиться долати перехідний період, з’ясовувати, чим володіють громади та які підводні камені можуть пригальмовувати процес змін. Адже одночасно з формуванням нових громад триває бюджетний процес та формування нового головного фінансового документу на наступний рік.
    В основному під час зустрічі зосередили увагу на роз’ясненні основних організаційних питань, кадрових нюансів під час формування нових штатів, створенні старостинських округів, обгрунтуванні їх кількості та особливостях призначення старост.отуватися до перехідного періоду і роботи в новому статусі після місцевих виборів, адже в тих громадах, де до цього поставляться з усією відповідальністю, процес відбуватиметься простіше. Сьогодні доводиться долати перехідний період, з’ясовувати, чим володіють громади та які підводні камені можуть пригальмовувати процес змін. Адже одночасно з формуванням нових громад триває бюджетний процес та формування нового головного фінансового документу на наступний рік.