UKR
П'ятниця 20 Травня 2022 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

архів новинДепутатський запит


10.06.2021

Головний спеціаліст відділу з питань депутатської діяльності Каховської міської ради надає роз’яснення стосовно депутатського запиту.
       Депутатський запит - це підтримана радою вимога депутата місцевої ради до посадових осіб ради та її органів, сільського, селищного, міського голови, керівників підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, які розташовані або зареєстровані на відповідній території, до депутата міської (міста обласного значення), районної, обласної ради - також до голови місцевої державної адміністрації, його заступників, керівників відділів і управлінь з питань, які віднесені до відання ради.
Відповідно до ст.50 Регламенту Каховської міської ради VIII скликання:
1. Депутат міської ради має право звернутися із запитом до посадових осіб міської ради та її органів, міського голови, керівників органів, підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, розташованих або зареєстрованих на території Каховської міської ради, органів виконавчої влади з питань, віднесених до відання міської ради, в порядку, передбаченому чинним законодавством.
2. Депутатський запит може бути внесений депутатом або групою депутатів заздалегідь або на пленарному засіданні сесії міської ради в усній або письмовій формі. Депутатський запит підлягає включенню до порядку денного пленарного засідання сесії міської ради, щодо нього може проводитися обговорення та прийматися рішення. Головуючий на пленарному засіданні сесії міської ради, або за його дорученням секретар міської ради направляє текст запиту відповідному органу або посадовій особі, до яких він звернений.
3. Орган або посадова особа, до яких направляється запит, повинні у встановлений міською радою строк надати на нього офіційну письмову відповідь міській раді та депутату міської ради.
4. Відповідь на депутатський запит у разі необхідності розглядається на пленарному засіданні сесії міської ради. За результатами відповіді на депутатський запит може бути проведено обговорення, якщо на цьому наполягає не менш 1/4 депутатів, присутніх на засіданні міської ради. Посадові особи, до яких направлено запит, або уповноважені ними особи мають право бути присутніми на цьому засіданні міської ради. За результатами розгляду відповіді на депутатський запит міська рада приймає відповідне рішення.