UKR
Середа 18 Травня 2022 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

архів новинДЕНЬ СОБОРНОСТІ ВІДЗНАЧАЄ КАХОВКА


22.01.2016

День Собрності - свято, яке щороку відзначають у нашій країні 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році.
Офіційно в Україні День соборності відзначають з 1999 року. Свято встановлено в Україні "...враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання УНР і ЗУНР для утворення єдиної (соборної) української держави..." згідно з Указом Президента України "Про День соборності України" від 21.01.1999 № 42/99.
У цей день також прийнято згадувати іншу подію, яка відбулась рівно на рік раніше 22 січня 1918 року - прийняття ІV Універсалу Центральної ради, яким проголошувалася повна незалежність УНР.
Цього року у Каховці в наслідок складної епідемічної ситуації масові заходи були обмежені. Але представники молоді та козацтва із вдячністю поклали квіти до козацького хреста гетьману Богдану Ружинському та українським козакам. Також проведено церемонію покладання квітів до меморіальних дошок загиблим каховчанам, воїнам АТО: Олегу Ліфінцеву (будівля СЗОШ № 2) та Руслану Салівончику (будівля Каховського РВ УМВС в Херсонській обл.) та до могил каховчан - загиблих учасників антитерористичної операції в Донецькій і Луганській областях - Ігоря Максименка та Олега Ліфінцева.
У міській універсальній бібліотеці відділу культури Каховської міської ради організовано та проведено серію інформаційно-просвітницьких заходів: тематична виставка літератури "Слава Україні - Героям слава!" (18-24.01.2016), історичний плакат "Україна - віхи Соборності" (22.01.2016), зустріч з каховчанами - учасниками АТО в Донецькій і Луганській областях (21.01.2016), конкурс малюнку "Соборна Україна - мирний шлях у майбутнє" (18-24.01.2016).
Та головне все ж таки не те, що можна побачити, а те, що ми відчуваємо, адже соборність нашої країни - це соборність наших душ. Про це розповідає й
безсмертний роман «Собор» Олеся Гончар, який висвітлив важливу роль Собору в єдності, соборності нашої країни. У радянські часи майже двадцять років роман було заборонено читати й вивчати.

Фото: