UKR
Субота 25 Червня 2022 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

архів новинДень Соборності України – єднання сили й духу народу!


22.01.2021

Сьогодні, 22 січня 2020 року, в Україні відзначають одне з найважливіших державних свят, роль якого в історії країни важко переоцінити, - День Соборності України. Щорічно в цей день відзначають важливу історичну подію, що відбулася в 1919 році - проголошення Акту злуки Української народної республіки і Західноукраїнської народної республіки. Також цього дня згадують підписання Четвертого Універсалу Центральної Ради. Це сталося роком раніше - 22 січня 1918 року. Цим документом проголошувалася повна незалежність УНР.
Оскільки це свято пов’язане з процесом об’єднання українських земель, заходи, що проводяться 22 січня, покликані відтворити саме його. Враховуючи карантинні обмеження та запроваджений з 8 по 24 січня локдаун, традиційні масові заходи та «Живий ланцюг» цьогоріч у місті не проводили. Натомість організовано низку заходів в режимі онлайн, що дало змогу приєднатися до нас нашим західним друзям і партнерам, а також молоді усієї новоствореної Каховської міської територіальної громади.
22 січня міський голова Віталій Немерець зустрівся в онлайн форматі з міським головою міста-побратима Трускавця Андрієм Кульчинським. У зустрічі також взяли участь заступниця міського голови, депутатка обласної ради Галина Гондарева і прес-аташе міжнародного мотофестивалю «Тачанка» Владислава Базилевич, а з боку наших західних друзів і партнерів - заступник міського голови Святослав Стефанків і секретар ради Наталія Пономаренко. Роки побратимства довели - для дружби немає відстані, а спілкування та обмін делегаціями сприяють взаєморозумінню між людьми, пізнанню культури, історії Західної України та Півдня. Під час зустрічі обговорили цікаві проєкти співпраці за різними напрямами, поділилися досвідом роботи, окреслили плани на майбутнє.
Міський голова Віталій Немерець привітав мешканців громади із Днем Соборності. "Земляки, любімо Україну всім серцем і пам’ятаймо, що у єдності наша сила!", - стало основним гаслом сьогодні. Протягом дня каховчани приносили квіти, вшановуючи пам’ять тих, хто загинув у боротьбі за незалежність, до пам’ятника Богдану Ружинському та хоробрим запорізьким козакам. Козаки Каховського Козачого товариства спільно з активістами молодіжного руху вшанували пам‘ять загиблих за Україну хвилиною мовчання.
Враховуючи те, що до 2021 року Каховська громада була представлена виключно містом, а тепер склад нашої громади розширився (приєдналися села Роздольне і Вільна Україна, Малокаховка, Коробки та Чорноморівка, створивши старостинські округи в межах Каховської міської територіальної громади), проведено онлайн заходи з метою залучення до Дня Соборності України усіх навчальних закладів та молодіжної спільноти громади. Один з таких заходів - онлайн конференція 21 січня "Час історичного вибору".
До Дня Соборності у міській бібліотеці продемонстровано традиційну виставку «Соборна Україна: від ідеї до сьогодення», а заклади освіти громади взяли участь у обласному фестивалі-конкурсі фотографії "Україна - це ми".
День Соборності України - день, який символізує єдність земель України. Це одне з найважливіших свят нашої країни, яке підкреслює, що ми всі - це один народ і ніщо не зможе нас розділити.
Вітаємо всіх українців з Днем Соборності!

 

 

Фото: