UKR
Неділя 29 Травня 2022 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

архів новин



День, що в серці кожного українця


21.08.2020

День Незалежності України - головне свято країни, яке щороку відзначається 24 серпня. Саме 24 серпня 1991 року Верховна рада УРСР ухвалила постанову та Акт проголошення незалежності України. З того часу саме цю дату прийнято вважати початком утворення нашої держави в сучасному вигляді. За 29 років незалежності відбулося безліч подій. Пропонуємо до вашої уваги цікаві факти про події, які цьому передували та чим запам’яталися перші роки вже Незалежної України:
# Вперше День Незалежності України святкувався не 24 серпня, а 16 липня - у день, коли Верховна Рада прийняла Декларацію про державний суверенітет України. Саме цей документ, ухвалений у 1990 році, дав змогу через рік проголосити незалежність країни. І вже після цього свято вирішили відзначати 24 серпня.

# Рішення про проголошення незалежності не було простою забаганкою політиків. Воно приймалося за допомогою Всенародного референдуму, на якому більш ніж 90% українців висловили схвальну думку щодо підписання відповідного документу.

# Українська конституція - одна з перших на території Європи. Мова йде про конституцію Пилипа Орлика, проголошену у 1710 році. Конституція України, яка була прийнята 28 червня 1996 року, має 161 статтю та 15 розділів . Під час її затвердження, тодішній президент України Леонід Кучма замкнув депутатів і не випускав із Ради, доки не було знайдено усіх компромісів та не було проведене результативне голосування.

# 1 грудня 1992 року - дата офіційного народження інтернету в Україні: в цей день було офіційно зареєстровано національний домен «.ua». А перший офіційний мобільний дзвінок в Україні, який 1 липня 1993-го у прямому телеефірі національного телебачення здійснив тодішній президент Леонід Кравчук тривав 40 секунд. Телефонував голова держави нашому послу в Німеччину, поставивши декілька формальних запитань.

# Українська конституція - одна з перших на території Європи. Мова йде про конституцію Пилипа Орлика, проголошену у 1710 році. Конституція України, яка була прийнята 28 червня 1996 року, має 161 статтю та 15 розділів. Під час її затвердження, тодішній президент України Леонід Кучма замкнув депутатів і не випускав із Ради, доки не було знайдено усіх компромісів та не було проведене результативне голосування.

# 15 днів, а саме із 2 по 16 вересня 1996 року в одночасному обігу перебували як тимчасова українська валюта - карбованці (яка була дійсна від 1992-го), так і запроваджена Указом президента Леоніда Кучми нова валюта - гривня. Тоді стабілізація економіки та інфляції дозволила запровадити гривню. 100 000 карбованців міняли на одну гривню, а після 16 вересня прийом і обіг карбованців було припинено.

# Леонід Каденюк став першим українським космонавтом, який здійснив політ на американському шаттлі «Колумбія». Політ у космос тривав із 19 листопада по 5 грудня 1997 р. На борту Каденюк виконував біологічні експерименти спільного українсько-американського досліду з трьома видами рослин: ріпа, соя і мох, - так вивчали вплив стану невагомості на фотосинтетичний апарат рослин, на запліднення та розвиток зародка.

# 6.14 м - світовий чоловічий рекорд українського легкоатлета, олімпійського чемпіона Сергія Бубки у стрибках із жердиною, що встановлений в італійському Сестрієре 31 липня 1994 році. Цей рекорд досі ніхто не перевершив.

Уже за декілька днів українці відзначатимуть головне державне свято - День Незалежності. Пропонуємо каховчанам долучитися до міських заходів, які відбудуться у Каховці цими святковими днями.

22 серпня
- ІV Відкрита міська Спартакіада "Ігри патріотів" серед учасників АТО на Сході України (с/к "Олімпійський", початок о 09:30);
- патріотично-ігрова програма для дітей "Я, родина, Батьківщина" (міська бібліотека, початок об 11:00)
- таборовий збір "Соснова Січ - 2020" (сосновий бір, заїзд учасників - 22 серпня, завершення таборування - 24 серпня).

23 серпня
- урочисте підняття Державного прапору України (площа Трудової слави, початок о 09:00);
- відкритий міський турнір з баскетболу 3х3 серед команд юнаків, присвячений Дню незалежності України (баскетбольний майданчик біля ДЮСШ, початок о 10:00);
- міський турнір з шашок-64, присвячений Дню незалежності України (початок о 10:00);
- міський турнір з шахів, присвячений Дню незалежності України (МПК "Меліоратор", початок о 10:00).

24 серпня
- міський турнір з шахів, присвячений Дню незалежності України (МПК "Меліоратор", початок о 10:00);
- святкова програма до Дня незалежності України (урочистий мітинг та нагородження, дитячі розваги, святкова концертна програма, дискотека, робота фудкорту. Початок о 19:00 на площі Трудової слави).