Неділя 29 Травня 2022 року subscribe_imgПідписатися на новини
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади

архів новин

День місцевого самоврядування — свято усієї громади та визнання найдемократичнішої форми управління в суспільстві.

07.12.2020

День місцевого самоврядування це подія, що з одного боку яскраво підтверджує активну участь широких верств населення в управлінні державою, високу роль самоврядності як найдемократичнішої, наймасовішої форми управління в суспільстві, а з другого - звертає увагу на чесну й самовіддану працю голів територіальних громад, депутатів і працівників виконавчих апаратів місцевих рад. Сьогодні місцеве самоврядування стало основою народовладдя, одним з головних чинників розвитку громадянського суспільства, дійовим інструментом вирішення не лише місцевих та регіональних, а й загальнодержавних завдань. Становлення самоврядних традицій - особлива сторінка в історії українського державотворення. Сьогодні, після численних трансформацій, місцеве самоврядування в Україні, як і в усьому світі, розглядається як єдино можлива і найбільш раціональна форма влади на місцях, як базис, що визначає усю суспільну надбудову.
У продуктивному діалогу влади і громади на шляху розвитку громадянського суспільства Каховка має власний досвід. 16 років поспіль (з 2007 року) Каховська міська рада підтримує та фінансує через міську комплексну програму "Молодь" проєкти та програми міських молодіжних громадських організацій та ініціативних груп, спрямованих на вирішення молодіжних проблем в місті та розвиток молодіжного середовища. Проєкти подаються відповідно до Положення про конкурс, затвердженого сесією Каховської міської ради, та Пріоритетів надання муніципальних грантів, які щороку обговорюються під час молодіжних "круглих столів" і затверджуються відповідно до розпорядження міського голови. Свого часу цей конкурс став першим у Херсонській області і проводиться він з метою підтримки громадських ініціатив. За цей період було реалізовано 52 проєкти, а отже було підтримано 52 громадські ініціативи!
Також з 2016 року громадськість має можливість дієво приймати участь у реалізації міської політики через Громадський бюджет. У 2020 році рішенням сесії Каховської міської ради від 26.03.2020 № 2141/95 затверджено Положення про громадський бюджет (бюджет участі громади) в м. Каховка. Відповідно до цього Положення громадські організації міста щороку беруть участь у створенні соціальних проектів на конкурс. Наразі завершено відбір соціальних проектів на участь у громадському бюджеті на 2021 рік: 5 проєктів за напрямком "Благоустрій" ("Придбання гімнастичного ігрового комплексу", "Спортивний маданчик", "Зона відпочинку "Казковий майданчик" (територія ЦРЛ)", "Обладнання сучасного майданчику для вигулу собак", "Радість життя - в кожнім дворі"), 1 проєкт за напрямком "Культура і туризм" ("Вулична бібліотека in book we trust").
Ще одна цікава сторінка - це практика учнів-членів парламенту старшокласників в різних відділах та управліннях міськвиконкому, що є важливим кроком до розуміння молоддю сутності місцевого самоврядування та завдань, які треба вирішувати структурним підрозділам міської ради. Також Каховська міська рада підтримує обдаровану молодь за рахунок міської Програми "Стипендії міської ради для обдарованої молоді". За 2008-2020 роки стипендіатами Каховської міської ради стали 77 молодих людей міста.
Сьогодні, зважаючи на карантинні обмеження, секретар Каховської міської ради Ірина Гончарова і керуючий справами виконкому Віталій Чернявський вітали зі святом колектив та представників органів самоорганізації населення: Ларису Артеменко (головний спеціаліст відділу бухгатерського обліку та звітності Каховської міської ради); Тетяну Атлеснову (головний спеціаліст відділу у справах осіб з інвалідністю, ветеранів війни, інших пільгових категорій та контролю за призначенням пенсій управління праці та соціального захисту населення Каховської міської ради); Галину Десну (головний спеціаліста архівного відділу Каховської міської ради); Ірину Лобаєвську (головний спеціаліста відділу зведеного бюджету та фінансів соціального захисту населення фінансового управління Каховської міської ради); Наталю Пантелеєву (головний бухгалтер централізованої бухгалтерії відділу у справах молоді та спорту Каховської міської ради); Олега Сбітнєва (головний спеціаліст відділу міського господарства, надзвичайних ситуацій, обліку житла Каховської міської ради); Геннадія Суботіна (головний спеціаліст загального відділу Каховської міської ради); Владиславу Базилевич (в.о. начальника відділу організаційно-кадрової роботи, інформаційної політики та взаємодії з громадськістю, керівник ІГ "Збережемо нашу історичну спадщину"); Тамару Маракіну (голова ОСББ "Європейський 28"); Віталія Герасимчука (голова ОСББ "Європейський 22"); Ольгу Гермаковську (старша кварталів № 6 і № 7 м. Каховка).
На завершення хотілося б ще раз побажати усім, хто працює на благо територіальних громад, відстоює їх потреби та інтереси, міцного здоров’я, непохитної віри у щасливе майбутнє рідного краю та України. Нехай день 7 грудня об’єднає нас у спільному прагненні зробити нашу громаду процвітаючою, додасть сил і наснаги на добрі справи.

"Немає щастя без свободи, свободи без самоврядування,
самоврядування - без конституційності, конституційності
- без моралі, й жодного з цих великих благ - без сталості й ладу"
Клінтон Россітер - американський історик і політолог.