UKR
Субота 25 Червня 2022 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

архів новинДень кримськотатарського прапора - день шанування національного символа корінного народу Криму


25.06.2021

Щороку 26 червня кримські татари відзначають День кримськотатарського прапора - день шанування національного символа кримських татар, корінного народу Криму.
Етнічний кримськотатарський прапор вперше було затверджено І Курултаєм кримських татар у 1917 році, що проходив у Бахчисараї. Прапор являє собою полотнище небесно-блакитного кольору з символом влади - тамгою золотистого кольору, розташованою в лівому верхньому кутку біля древка. Блакитне полотнище і золота тамга були вибрані не випадково. Небесно-блакитний колір у тюркських народів - це синонім чистоти і свободи, чесності і вірності, бездоганності і сили. Єдиний колір блакитного тла пов’язують із бажанням єдності народу, миру та благополуччя. Тамга (родовий знак) в Криму була у кожного знатного роду. Кожне покоління мало власну тамгу. Як правило, нащадок певного роду, запозичуючи тамгу свого предка, додавав до неї новий елемент.
День кримськотатарського прапору вперше було відзначено у 2010 році за ініціативи Кримського Молодіжного Центру та інших молодіжних організацій. А 29 серпня 2010 року на ІІІ сесії V Курултаю кримськотатарського народу було ухвалено рішення відзначати День національного прапора 26 червня - у день відкриття ІІ Курултаю. Його мета - об’єднання народу і популяризація кримськотатарської символіки.