UKR
П'ятниця 21 Вересня 2018 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт територіальної громади міста
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

ЧИТАЦЬКИХ РЕКОРДСМЕНІВ 2015 РОКУ ВИЗНАЧЕНО


17.03.2015

13 березня в міській універсальній бібліотеці зібралися учні всіх загальноосвітніх шкіл міста для участі у ІІ етапі конкурсу «Найкращий читач України - 2015», щоб позмагатися за звання кращого читача міста і вибороти собі право представляти Каховку на обласному етапі конкурсу «Велика книга читацьких рекордів Херсонщини».

 Ось уже п’ятий рік поспіль бібліотека приймає учасників конкурсу і кожного разу це незабутня зустріч, бо кожен учасник вносить зерно оригінальності в це свято. Як і в минулі роки, в конкурсі брали участь учні в категорії: 6,7 та 8 класів. Цього року Оргкомітет конкурсу дещо змінив його умови. Замість читацького щоденника учасники мали створити презентацію-рекомендацію улюбленої книги сучасного українського автора, яку вони радять прочитати своїм одноліткам. У цьому конкурсі діти мали переконати членів журі і всіх присутніх в тому, що книга, яку вони рекомендують прочитати, дійсно найкраща. Додатково оцінювалося оригінальність та свіжість ідей, творчий підхід до виступу. Переможців міського етапу конкурсу було визначено за результатами трьох турів: 1-й – конкурс читацьких формулярів, 2-й – за результатами тестування і 3-й – презентація учасника.

Більшість конкурсантів створили електронні презентації, що супроводжували їх виступ. Серед конкурсантів були і такі, що вразили присутніх проникливістю та оригінальністю подачі матеріалу.

Учень ЗОШ № 2 Хоменко Ярослав відкрив творче змагання, зігрів всіх теплою розповіддю про Всеволода Нестайка, який до дітей завжди звертався словами «моє сонечко». Сонячна розповідь Ярослава нікого не залишила байдужим.

А ось учениця ЗОШ № 3 Щербанюк Діана представила присутнім театральний епізод зі шкільного життя, презентуючи книжку О. Сайко «Новенька та інші історії». Усі на мить занурилися в благородні почуття і переживання простої школярки, яку ніхто не розуміє.

Набієв Орхан, учень НВК “Каховська гімназія” вразив глядачів своїм виступом в рожево-яскравому костюмі героя книги. Він з запалом в очах презентував книгу Сашка Дерманського «Чудове чудовисько». Після його виступу ні в кого не залишилось сумнівів, що чудовисько може бути чудовим. Та особливу увагу звичайно привернули виступи майбутніх переможців, кожен з яких в своїй оригінальній манері презентував свою улюблену книгу. Виступ кожної з дівчат відрізнявся самобутністю та неординарністю. Отже, кращими читачами 2015 року, що будуть представляти наше місто на обласному етапі конкурсу «Найкращий читач України – 2015» стали:

Зеленянська Заряна - учениця 6 класу НВК «Каховська гімназія», яка презентувала книгу Сергія Гридіна «Федько у віртуальному місті» і всіх зачарувала своїм артистизмом та змістовною лаконічністю виступу. Чумакіна Станіслава - учениця 7 класу ЗОШ № 4, порекомендувавши всім прочитати книгу «Діти козацької матері», патріотична тематика якої є актуальною для України. У кінці виступу Станіслава закликала читати патріотичну літературу і вчитися у козаків любити свою Батьківщину, а також проникливо прочитала свій власний вірш.

Серед учнів 8-х класів перемогу виборола Савенко Анастасія, учениця НВК «Каховська гімназія», яку можна назвати абсолютною рекордсменкою, бо три роки поспіль ставала кращим читачем міста. Вона презентувала книгу «Мама по скайпу», що також має актуальну тематику сьогодення. Проста і відкрита манера виступу Анастасії нікого з членів журі не лишила байдужим.

Переможці та лауреати конкурсу були відзначені дипломами відділу культури міської ради. Зі словами подяки виступили почесні гості свята та члени журі: Матросова І.О. – начальник відділу культури Каховської міської ради та Кушнір Л.П. – провідний методист міського відділу освіти. Щиро вітаємо дівчат з перемогою і маємо надію, що вони гідно представлять наше місто в області. До нових перемог!

 

 

 

 

Фото: