UKR
Вівторок 24 Травня 2022 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

архів новин«БЕЗПЕЧНИЙ СВІТ – НАША СПІЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ»


28.10.2015

Саме під таки гаслом 26 жовтня в Каховській гімназії пройшла традиційна конференція старшокласників «Модель ООН. Україна». Цьогорічне зібрання було присвячене 70-річчю ООН - організації, основною метою діяльності якої є підтримання і зміцнення миру і міжнародної безпеки та розвитку співробітництва між державами. З огляду на останні події в світі, особливо актуально звучала й загальна тема конференції, й питання, що розглядалися в комітетах і комісіях: «Вдосконалення діяльності ООН в реалізації міжнародно-правових зобов’язань в сфері захисту прав дитини», «Консолідація зусиль міжнародної спільноти у протистоянні з новими викликами часу (малярія, туберкульоз, ебола)», «Пошук шляхів підвищення ефективності миротворчої діяльності ООН», «Міжнародна співпраця у сфері інформаційної безпеки». Цілком природним стало те, що найбурхливіші дебати й суперечки розгорілися в Комітеті з питань роззброєння та національної (міжнародної) безпеки. Окрім обговорень і написання резолюцій, в програму конференції входили проголошення послами промов, презентація країн, конкурс знавців історії й діяльності ООН. Окрім шести гімназійних команд у конференції взяли участь старшокласники ЗОШ № 1, 3, 4, 5.
На заході були присутні гості, які виступили водночас незалежними експертами в оцінюванні: начальник Каховського міськрайонного управління юстиції Херсонської області Поляков Р.Л., представники відділу освіти, методисти ММК Круковська О.Я., Кушнір Л.П., Куракова Н.О., Болотненко Ю.Ю.
Конференція не носила змагального характеру, але були відзначені кращі в номінаціях: «Кращий знавець ООН» - Велика Британія (10-А, гімназія), Австралія (ЗОШ № 4), Японія (ЗОШ № 1), «Краща візитна картка країни» - Бразилія (9 кл., гімназія), Ізраїль (10-Б, гімназія), «Краща промова посла» - Ізраїль (10-Б, гімназія), Велика Британія (10-А, гімназія), «Краща робота на комітеті» - Ізраїль (10-Б, гімназія), Канада (ЗОШ № 3) «Краща команда» - делегація США (11 кл., гімназія).
«Модель ООН - Україна» - це унікальний захід, який дозволяє кожному учаснику відчути свою силу, свою здатність розуміти і змінювати цей світ на краще. Ця гра - не для слабаків і не для випадкових людей, це гра для найкращих, найрозумніших, найсміливіших і найнебайдужіших. Адже теми, які ви обговорюються в комітетах - глобальні, складні, болючі й потребують негайної, відповідальної й, головне, ефективної участі кожної країни. Крім того, відтворюючи схему роботи найбільшої у світі міжнародної організації, мета якої зберегти і покращити життя всіх людей на Землі, школярі вчаться бути дипломатами, ораторами, спостерігачами й співрозмовниками, політиками і миротворцями. А це вже не дитячі питання, це складні дорослі справи!

Куратор конференції   Світлана Стрельчук

 

Фото: