П'ятниця 29 Березня 2024 року subscribe_imgПідписатися на новини

АКТИВНА МОЛОДЬ – ЗДОРОВА МОЛОДЬ

23.05.2016

Організація дозвілля є одним із важливих завдань на шляху соціалізації молоді, адже діяльність, якій присвячено вільний час, конструктивно впливає на формування особистісних якостей молодої людини: інтелектуальних, моральних, патріотичних, культурних, на фізичний розвиток молодого покоління. Але існує проблема нереалізованості надлишку вільного часу, відсутність сформованості культури дозвілля,невміння різнобічно організовувати свою діяльність, що призводить до посилення негативних процесів у молодіжному середовищі. В останній час, частина молоді, не розуміючи важливості ведення активного й здорового способу життя, надає перевагу комп’ютерним іграм, телебаченню або просто безглуздому вештанню по вулиці.
В грудні 2015 року відбулося засідання міської комісії щодо розгляду проектів програм міських молодіжних громадських організацій на 2016 рік. На конкурс було подано 4 проекти. Одним з переможців конкурсу став проект ММГО "ДіЛО" "Активна молодь - здорова молодь" (керівники проекту Дмитренко Олена й Окул Євгенія). Наприкінці минулого року ММГО "ДіЛО" було розпочато реалізацію проекту "Активна молодь - здорова молодь", який отримав фінансування в сумі 2485 грн за рахунок міської комплексної Програми "Молодь". У травні 2016 року всі учасники проекту підсумовують результати, аналізують і планують нові проектні роботи. Мета даного проекту - сприяти пропаганді здорового способу життя каховської молоді через популяризацію альтернативних форм дозвілля, заохочення їх до активної участі в громадському житті міста. Більшість учасників проекту, а це члени ММГО "ДіЛО", старшокласники гімназії, молоді педагоги, батьки, стали активними учасниками запланованих заходів. У рамках проекту було проведено опитування щодо ставлення молоді й підлітків до проведення свого вільного часу, уміння організовувати власне дозвілля. Результати анкетування викликали обговорення в учасників проекту: більшість опитаних достатньо уваги приділяють своєму дозвіллю, але найчастіше вільний час вони проводять пасивно - за комп’ютером, перед телевізором тощо. Хоча спостерігається зростання в молоді інтересу до спорту, зокрема до здорового відпочинку, занять у спортивних клубах, секціях.
Також було проведено круглий стіл "Молодіжне дозвілля: традиційність чи інноваційність!?". Питання викликало дискусії серед молодих людей: одні вважали, що молодь може корисно й змістовно відпочити не залишаючи власної кімнати, спілкуючись через інтернет, мобільний зв’язок, розв’язуючи складні, але цікаві комп’ютерні завдання , а інші доводили, що справжній відпочинок - активний відпочинок на природі, заняття спортом, участь у громадських заходах. Цікавими заходами стали молодіжна акція "Українське - це модно", під час якої молодь одягала вишиванки, роздавала й одягала прикраси, декор в українському стилі, робили патріотичний мейк-ап тощо. Акція завершилась фото-флеш-мобом та тренінг "Молодь - організатор акцій "За здоровий спосіб життя". Найбільш активні учасники проекти були нагороджені грамотами та подарунками. Автори й учасники проекту, підбиваючи підсумки реалізації проекту, були одностайними: сучасна молодь має навчитись правильно, раціонально, змістовно й корисно організовувати свою діяльність, використовувати неординарні форми дозвілля.
Окул Євгенія, лідер ММГО "ДіЛО", автор проекту