UKR
Субота 16 Жовтня 2021 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

У козацькому сквері вшанували пам’ять козацьких отаманів


16.08.2021

14 серпня у Козацькому сквері відбулось урочисте козацьке коло по вшануванню пам’яті славетних козацьких отаманів: кошового Івана Сірка, гетьманів Богдана Ружинського, Богдана Хмельницького. То ж, за православною традицією, розпочався захід з молебну, який провів настоятель Святопокровського собору протоіерей Владислав. В історії козацької України серпень - місяць оповитий чорною китайкою. 1 серпня 1680 року на своїй пасіці помер славетний кошовий Іван Сірко. 6 серпня 1657 року у Суботові помер гетьман України, одна з самих видатних постатей в історії нашої держави, Богдан Зиновій Хмельницький. 15 серпня 1576-го року загинув смертю героя гетьман Богдан Ружинський. Богданко, як називали його козаки, загинув при штурмі фортеці Іслам-кермен, яка знаходилася поблизу сучасної Каховки.
Славні гетьмани та отамани, прості козаки та захисники України відійшли у вічність, але шана до них залишається і понині у живих нащадках козацької звитяги. Козацькі організації міста та громади завжди активні у патріотичному вихованні молоді та знаходять підтримку своїх ініціатив у місцевої влади. Міський голова Віталій Немерець звернувся до присутніх та підкреслив, що патріотичне виховання молоді є одним з пріоритетів Стратегії розвитку громади, займає особливе місце в роботі відділів та управлінь Каховської міської ради та має підтримку через програму «Козацтво» та конкурс молодіжних проектів та програм на отримання муніципальних грантів. Серед почесних гостей слово для привітання мав депутат обласної ради Ігор Йосипенко, а після завершення заходу отаман Каховського козачого товариства Микола Огданець провів для гостя експрес-екскурсію Козацьким сквером.
Нагадаємо, що ініціатором встановлення пам’ятника Івану Сірку у Каховці виступила громадська організація «Каховський  окремий козацький полк ім. Івана Сірка Спілки козаків України "Військо Запорізьке", вони ж і зібрали необхідні кошти. Від імені козаків-запорожців під час тризни звернувся до присутніх отаман Херсонської паланки Спілки козаків України "Військо Запорозьке" Сергій Якуба.
Період козаччини в нащій громаді втілено в назвах обʼєктів топоніміки міста: 9 вулиць і провулків мають назви, повʼязані зі славетними гетьманами та отаманами, історією козацтва та місцевим краєзнавчим доробком з цієї теми. Також у 2015 році ця частина парку, за клопотанням Каховського козачого товариства та тодішнього депутата Каховської міської ради Олександра Глущенка, названа Козацьким сквером. Від козаків Каховського козачого товариства під час заходу слово мав член виконкому Каховської міської ради, писар товариства Олександр Глущенко.
Згадували і історію становлення козацького руху громади. Каховська паланка українського дитячо-юнацького товариства "СІЧ" - одна з перших громадських організацій, яка зʼявилася у Каховці. За роки Незалежності крізь неї пройшло багато юних козаків і козачок. Для декого це стало стартом у житті, а для когось - справою життя. Від Каховської паланки українського дитячо-юнацького товариства "СІЧ" привітав присутніх почесний отаман Микола Огданець, а козацький стяг підняли ще на початку заходу колишня вихованка Каховської паланки УДЮТ «Січ» Олеся Мінська та отаман «Каховського  окремого козацького полку ім. Івана Сірка Спілки козаків України "Військо Запорізьке" Сергій Семенов.
Справжньою окрасою заходу стали тематичні музичні твори у виконанні Юлії Ващенко, Володимира Юлюгіна і козацького хору. А ведучі, Дана Круковська і Сергій Аркуша, створили неповторну урочисту атмосферу.
По завершенню офіційно частини, усі присутні поклали квіти до пам’ятників Івану Сірку і Богдану Ружинському, які є уособленням всіх козаків запорожців. А після цього на учасників заходи чекав смачний козацький куліш.
 

Фото: