UKR
Субота 25 Червня 2022 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

архів новин2 листопада 1943 року – особлива дата в історії рідного міста


03.11.2020

02 листопада 2020 року наше місто відзначило знаменну подію, 77-річницю визволення Каховка від нацистів.
Наприкінці жовтня- початку листопада 1943-го частини 4-го Українського фронту під командуванням генерала Федора Толбухіна вже вели бої за визволення Каховки. У них приймали участь частини 44-і армії під командуванням генерал-лейтенанта Василя Хоменка. Зокрема, частини 2-і гвардійської армії (Георгія Захарова) розпочали бої за визволення, а завершили їх, визволивши місто, частини 417 стрілецької дивізії (Федора Бобракова).
Першим в південну частину міста увійшов 1372-й полк підполковника Миколи Баранова. Це сталося о пів на сьому годину ранку 2 листопада 1943 року. Саме його бійців каховчани радо зустрічали хлібом-сіллю (це було на Мелітопольській вулиці, а світлина цієї події зберігається у Каховському історичному музеї). І вже кілька годин потому, ті ж самі передові загони 417-ї стрілецької дивізії (а саме, 2-й батальйон Омеляна Зарудного 1372-го полку та 2-й батальйон Миколи Крамаренка 1376-го полку) форсували Дніпро з метою утримання плацдарму на його правому березі. Багато бійців загинули під час цього форсування...
Нажаль, вже немає в живих свідків і учасників визволення Каховки. Та у Каховському історичному музеї є їх спогади, фотографії, особисті архіви, частина яких представлена у експозиції.
13 пам`ятників і пам’ятних знаків увічнюють події Другої світової війни у Каховці. Серед них і масові поховання тих, хто не дочекався звільнення міста, тих, кого закатував нацистський «новий порядок». http://kakhovka-rada.gov.ua/ua/75_rokiv/
У День визволення міста Каховка від нацистів представники влади, містяни, громадські активісти вшанували пам’ять загиблих у роки Другої світової війни, поклавши квіти до меморіального комплексу «Вічний вогонь», у Парку Слави, до пам`ятних знаків загиблим у 1941-1943 роках.
У цей день лунали побажання миру, добра та взаєморозуміння. Пам’ятаймо наше минуле, віримо у світле майбутнє.

Фото: