UKR
Неділя 04 Червня 2023 року subscribe_imgПідписатися на новини
kaxobka
Офіційний сайт Каховської міської територіальної громади
Версія сайту для людей з вадами слуху та зору

архів новин27 січня міжнародний день памʼяті жертв Голокосту


27.01.2022

З плином часу кількість свідків Голокосту зменшується, але необхідність памʼятати страшні звірства, що відбувалися на європейській землі, тільки зростає. Тому рішенням Генеральної Асамблеї ООН 27 січня оголошено Міжнародним днем памʼяті жертв Голокосту.

Найганебніший злочин в історії людства: сплановане, дбайливо вирахуване та організоване масове вбивство людей за їх релігійні сповідання, етнічне походження, політичні погляди та орієнтацію. Головною метою нацистів було знищення єврейських общин - вбили близько шести мільйонів євреїв. Але й люди інших національностей зазнали страждань.

З 1941 по 1943 роки Каховка була окупована військами нацистської Німеччини. Частина єврейського населення нашого міста складала від 10 до 25 %. Щоб знайти та знищити їх усіх німецька влада зверталась до офіційних документів, налагоджувала агентурні сітки з родичів, сусідів, місцевої влади. Колодязь на хуторі Терни (поблизу Малокаховки) став братською могилою для понад двох тисяч по-звірячому закатованих нацистами беззахисних і безпомічних літніх людей, жінок і дітей. В наш час тут встановлено памʼятник жертвам трагедії.

Місцевий настоятель Каховської Свято-Покровської церкви - отець Савелій (потім - архімандрит Сергій) вирізнився героїзмом та гуманізмом у ті жахливі для нашої громади часи. Саме він, ризикуючи життям, врятував багато єврейських дітей, таємно перехрещуючи їх у православну віру.

Місія сучасників памʼятати про покоління, які ми втратили та про внесок, який могли би зробити всі ці люди в майбутнє та наше життя. Варто зробити все від нас залежне задля непохитної впевненості наших дітей у тому, що таким злочинам не місце на планеті, донести до наступних поколінь, що антисемітизм - це хвороба, яка вражає не тільки ціль - одну окрему націю, але й кожну людину, що розповсюджує ненависть. Віддамо шану й тим небагатьом, кому вдалося вціліти. Вони - жива ланка історії між поколіннями минулого та майбутнього.